بهداشت و مراقبت مو

رنگ موی بدون آمونیاک چیست؟

رنگ موی بدون آمونیاک چیست؟ آرمیدخت

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

ایجاد کردن تنوع در ظاهر یکی از مهم ترین مسائلی است که امروزه افراد بسیاری درگیر آن هستند و از آنجایی که یکی از تاثیر گذار ترین عوامل روی ظاهر فرد رنگ مو می باشد، استفاده از محصولات تغییر رنگ مو بسیار افزایش یافته و چالش هایی را نیز با خود به همراه آورده است. سوالات بسیاری در رابطه با خرید رنگ مو مطرح می شود، برای مثال نحوه اعمال رنگ روی مو ها، نحوه عملکرد رنگ ها، مضرات استفاده از رنگ مو و برند های خوب تولید کننده رنگ مو از جمله مهم ترین دغدغه های مشتریان این نوع محصولات هستند.

امروزه رنگ هایی تحت عنوان رنگ های بدون آمونیاک در بازار روانه شده اند که ممکن است سوالات بسیاری را در ذهن مخاطبان خود ایجاد کنند. اینکه رنگ مو بدون آمونیاک چیست و چه تفاوت هایی با رنگ های دارای آمونیاک دارد، نحوه استفاده از آن چگونه است و آیا میزان ماندگاری یکسانی با بقیه رنگ ها دارد یا نه از جمله سوالات مطرح شده در این رابطه می باشد. در این مقاله از آرمیدخت قصد داریم علاوه بر معرفی رنگ های بدون آمونیاک، به تفاوت های آن ها با رنگ موی دارای آمونیاک و مزیت ها و معایب آن بپردازیم و همچنین برند های محبوب برای تهیه رنگ موی بدون آمونیاک را معرفی کنیم.

رنگ موی دارای آمونیاک چیست و چگونه عمل می کند؟

در ترکیبات رنگ های مو مواد شیمیایی بسیاری به کار رفته است که هدف اصلی آن ها تسهیل در تغییر رنگ طبیعی مو می باشد. مهم ترین ماده شیمیایی بکار رفته در رنگ مو آمونیاک می باشد که نفوذ رنگ را به تار های مو آسان تر کرده و کوتیکول مو را تخریب می کند. رنگ موی دارای آمونیاک باعث ایجاد شکنندگی در مو، خشکی و وزی مو ها شده و در نهایت در صورت استفاده مداوم باعث آسیب رسیدن به سلامت مو می شوند.

نحوه عملکرد رنگ موی دارای آمونیاک به این شکل است که ابتدا با قرار گرفتن روی مو کوتیکول مو را باز می کند و سپس رنگدانه های رنگ مو به داخل کورتکس مو راه پیدا می کنند و رنگدانه های طبیعی مو را از بین برده و مو ها را برای دریافت رنگدانه های جدید آماده می کنند. دلیل استفاده از آمونیاک این است که به دلیل داشتن خاصیت قلیایی، PH رنگ مو را بیشتر می کند و در نتیجه اثر بخشی رنگ را نیز افزایش می دهد.

تمام افرادی که مو های خود را رنگ می کنند بعد از مدتی شاهد کاهش کیفیت مو و حتی ریزش آن می شوند و موهایشان حساس شده و به ترمیم و مراقبت بیشتری احتیاج پیدا می کنند. با این حال، صرف نظر کردن از رنگ کردن مو ها نیز برای بسیاری کار آسانی نیست. پس با این حال چه باید کرد؟ چطور می شود هم مو ها را رنگ کرد و هم آسیب آن را به حداقل رساند؟ در ادامه به معرفی رنگ موی بدون آمونیاک و نحوه عملکرد آن می پردازیم.

خرید رنگ مو از آرمیدخت

رنگ موی بدون آمونیاک چیست و چگونه عمل می کند؟

در طی سال های اخیر رنگ هایی تحت عنوان رنگ های فاقد آمونیاک یا رنگ گیاهی وارد بازار شده اند و توجه بسیاری را به خود جلب کرده اند. در فرمولاسیون این نوع رنگ مو میزان آمونیاک به حداقل خود رسیده است و روغن های مخصوصی استفاده شده اند که با رنگدانه های رنگ مخلوط شده و به کورتکس مو نفوذ می کنند. از آنجایی که این رنگ های مو دارای فرمولاسیون ملایم تری هستند تغییرات کمتری در بافت طبیعی مو ایجاد کرده و در نتیجه آسیب کمتری نیز به مو ها می رسانند.

چرا در رنگ مو از آمونیاک استفاده می شود؟

آمونیاک و یا اتانول آمین ها در شوینده ها و محصولات آرایشی بهداشتی بسیاری استفاده می شوند. برای مثال در صابون ها، شامپو ها، نرم کننده های مو، کرم های اصلاح، خط چشم و پماد های دارویی نیز آمونیاک دیده می شود. دلیل استفاده از این ماده در محصولات آرایشی بهداشتی، توانایی آن در ایجاد خاصیت قلیایی و همچنین افزایش ماندگاری بعضی از محصولات می باشد.

از آنجایی که موی انسان به طور طبیعی حالت اسیدی دارد برای تغییر رنگ آن به ماده ای نیاز هست که خاصیت قلیایی داشته باشد و بتواند PH  مو را تنظیم کند. به همین منظور از آمونیاک که خاصیت قلیایی داشته وPH  مو را افزایش می دهد، استفاده می کنند.

تفاوت رنگ موی دارای آمونیاک و رنگ موی بدون آمونیاک

میزان آسیب به زیبایی و سلامتی مو

میزان مواد شیمیایی استفاده شده در یک محصول ارتباط مستقیمی با میزان آسیب وارد شده توسط آن دارد. بنابراین جای تعجب نیست که رنگ های دارای آمونیاک باعث خشکی و شکنندگی مو ها و آسیب رسیدن به پوسته سر و ایجاد خارش و حساسیت می شوند. رنگ موی فاقد آمونیاک آسیب کمتری به مو زده و رطوبت مو را نمی گیرد و همچنین نرمی و براق بودن مو ها را حفظ می کند. دقت کنید که استفاده مداوم از رنگ موی شیمیایی خواه نا خواه آسیب های فراوانی به حالت طبیعی مو های شما می رساند و باعث ریزش و یا خشکی شدید مو ها می شود بنابراین درصورت نداشتن ضرورت سعی کنید استفاده از رنگ مو را تبدیل به یک عادت مداوم نکنید.

بوی تند

رنگ موی فاقد آمونیاک به دلیل نداشتن آمونیوم پرسولفات در ترکیبات خود فاقد هر گونه بوی تندی می باشد درحالیکه رنگ موی دارای آمونیاک معمولا بوی بسیار تند و زننده ای دارد که گاهی حتی باعث احساس سوزش چشم ها، بینی و گلو و سر درد شدید در بعضی افراد می شود. بنابراین برای افرادی که دارای بیماری های خاص یا حساسیت هستند استفاده از رنگ موی دارای آمونیاک ممکن است خطر دو چندانی داشته و عوارض زیادی به همراه بیاورد. پس بهتر است قبل از استفاده از چنین محصولاتی از عدم حساسیت خود به آن ها اطمینان حاصل کنید.

چرا باید از رنگ موی بدون آمونیاک استفاده کنیم؟

همانطور که در ابتدا گفته شد، امروزه افراد به دلیل تنوع طلبی بالا و همچنین فعالیت و ظاهر شدن در فضای مجازی بسیار علاقه دارند تا تغییرات و تنوع زیادی را در ظاهر خود ایجاد کرده و حس خسته کننده بودن نسبت به ظاهر خود پیدا نکنند. به همین منظور یکی از موثر ترین تغییراتی که می توان در ظاهر یک فرد ایجاد کرد تغییر رنگ مو بوده و خانم ها و آقایان زیادی مرتبا دنبال تغییر دادن رنگ موهای خود هستند. با این حال در عین زیبایی دقت به سلامت مو ها نیز باید در اولویت مصرف کنندگان رنگ مو قرار بگیرد و به همین منظور است که برند های تولید کننده رنگ مو به فکر تولید رنگ مو هایی افتادند که آسیب بسیار کمتری به مو ها رسانده و باعث خشکی، گره خوردگی، وزی، و موخوره افتادن به نوک مو ها نشود.

رنگ موی دارای آمونیاک به دلیل قدرت قلیایی خود به نحو خشن تری عمل کرده و کوتیکول مو را از بین می برد تا به لایه های درونی مو نفوذ کند و رنگدانه های طبیعی مو ها با رنگدانه های رنگ مو جایگزین کند. طبیعی است که چنین تغییرات شیمیایی ناگهانی در مو عوارضی نیز داشته و علاوه بر آسیب به خود مو ها باعث ایجاد خارش و حساسیت در پوست سر، ایجاد شوره، و سوزش بینی، چشم ها و گلو نیز می شود. بنابراین طبیعی است که استفاده مداوم از چنین رنگ هایی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

حتما بخوانید:

چگونه رنگ موی مناسب رنگ پوست و فرم صورت خود را انتخاب کنیم؟👩‍🦰

قیمت و مارک رنگ موی بدون آمونیاک

برند های مختلفی رنگ موی فاقد آمونیاک تولید می کنند که همین امر باعث افزایش تنوع محصولات و سخت تر شدن انتخاب از میان آن ها می شود. در میان برند های خارجی می توان به رنگ موی گارنیه، لورآل و پَلِت اشاره کرد که رنگ های فاقد آمونیاک خود را در طیف رنگی وسیع و متنوعی تولید می کنند. از میان برند های معروف تولید کننده رنگ موی فاقد آمونیاک ایرانی نیز می توان به رنگ موی مارال و سانتکس اشاره کرد که توانسته اند برای سال های طولانی محبوبیت خود را در میان مشتریان رنگ مو حفظ کنند. اما قیمت برند های خارجی و ایرانی چقدر متفاوت است و کدامیک به صرفه است؟

قیمت برند های رنگ موی خارجی ممکن است نسبت به برندی که انتخاب می کنید بین 100 هزار تا 250 هزار تومان متغیر باشد و قیمت برند های ایرانی نیز بسیار متنوع بوده و ممکن است بین 30 هزار تا 85 هزار تومان متغیر باشد. واضح است که قیمت برند های ایرانی اقتصادی تر و مقرون به صرفه تر می باشد و استفاده از برند های محبوب ایرانی نیز کیفیتی مشابه برند های خارجی از خود نشان خواهد داد.

بهترین رنگ موی ایرانی بدون آمونیاک

برند سانتکس از جمله اولین برند های ایرانی تولید کننده رنگ موی فاقدآمونیاک می باشد که به دلیل داشتن حالت کرمی برای موهای آسیب دیده مناسب می باشد. این محصول در طیف رنگی بسیار وسیعی تولید شده و قیمت مقرون به صرفه ای نیز دارد. رنگ موی سانتکس علاوه بر فاقد آمونیاک بودن، دارای روغن آرگان، روغن هسته انگورو پسته نیز می باشد که برای درخشندگی و سلامت موها و جلوگیری از بروز موخوره در مو ها ضروری می باشند. این رنگ مو دارای کراتین و پروتئین و فاقد ماده حساسیت زای PPD می باشد.

شما می توانید رنگ موی بدون آمونیاک سانتکس و سایر رنگ موها با کیفیت بالا را از فروشگاه اینترنتی آرمیدخت تهیه کنید و با خیال راحت و بدون آسیب رساندن به مو های خود از تغییر رنگ مو های خود لذت ببرید.

سخن آخر

در این مقاله از آرمیدخت به بررسی رنگ موی دارای آمونیاک و رنگ موی فاقد آمونیاک پرداختیم و متوجه شدیم که آمونیاک آسیب های جبران ناپذیری به موهای ما وارد می کند و بهتر است از رنگ موهایی که فاقد آمونیاک هستند استفاده کنیم تا موهای سالم تر و زیباتری داشته باشیم. همچنین به بررسی برند های رنگ موی بدون آمونیاک موجود در بازار پرداختیم و بهترین رنگ میو بدون آمونیاک ایرانی را برای خریداران عزیز پیشنهاد نمودیم. بهترین رنگ موی بدون آمونیاکی که استفاده کرده اید از چه برندی بوده است؟ حتما در بخش دیدگاه ها نظرات خود را وارد نمائید.

مقاله های محبوب آرمی مگ:

تفاوت ژل شستشو و فوم شستشو در چیست؟

مراقبت از پوست در سفر(+8 راهکار سریع و آسان)

بادی اسپلش چیست؟ (+نحوه استفاده از بادی اسپلش)

بوتاکس مو چیست؟(فواید و عوارض انجام بوتاکس مو)

شامپو ضد زردی ( شامپو بنفش ) چیست؟

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *