آرایشی

انواع لنز چشم، کاربرد و نحوه استفاده از آن

انواع-لنز-چشم(کاربرد-و-نحوه-استفاده-از-لنز----آرمیدخت

لنز های آرایشی

لنز های رنگی یا به اصطلاح آرایشی، که موضوع اصلی بحث ما نیز میباشند، از نوع لنز های تماسی هستند. چنانچه که گفته شد جنس این محصولات از نوعی پلاستیک بسیار نازک میباشد. این پلاستیک کاملا شفاف است و نور را کاملا از خود عبئر میدهد. بطوری که شما هیچ اختلالی در بینایی خود احساس نخواهید کرد. اما وظیفه اصلی این لنز ها تغییر رنگ قسمت رنگی چشم شما یا همان عنبیه میباشد. با استفاده از این محصول، کاملا رنگ چشمی متفاوت از آنچه داشته اید خواهید داشت. خود این دسته از محصولات به سه دسته اصلی تقسیم بندی میشوند. برای آگاهی همه چیز درباره لنز های رنگی غیر طبی یا آرایشی با ما همراه باشید.

خرید لنز رنگی از آرمیدخت

لنز های یکبار مصرف

این لنز ها چنانچه که از نام آنها نیز پیداست، مناسب برای یکبار مصرف بین شش الی هشت ساعت هستند. مادامی که این لنز را از چشم خود خارج نمودید، مجددا مجاز به استفاده از این لنز ها نیستید. جنس این لنز ها هم همانند تمامی لنز ها از پلاستیک مخصوص میباشد. این لنز ها مناسب برای مدت زمان محدودی هستند. پس موقع خواب به هیچ وجه آن را در چشم خود باقی نگذارید.

لنز های فصلی

این گونه از لنز ها به دلیل مدت زمان مجاز به استفاده خود، به این نام معروف شده اند. در واقع، به این محصولات، لنز های 90 روزه نیز گفته میشود. هنگام استفاده از این محصولات حتما باید نکات بهداشتی که در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت را رعایت کنید تا دچار عفونت چشمی نشوید. اعتبار استفاده از این محصولات سه ماه میباشد. هنگام خواب، مجاز به استفاده از این دسته از محصولات هستید. هرچند طبق توصیه پزشکان، بهتر است موقع خواب هر لنزی را از چشم خارج نمایید. چرا که عنبیه چشم نیز، همچون سایر اجزا و بافت های بدن نیازمند اکسیژن رسانی میباشد و لنز ها جلوی رسیدن اکسیژن کافی به این ناحیه را میگیرند.

لنز های یکساله

این نوع از محصولات، مناسب برای استفاده های طولانی مدت میباشند. مدت زمان بهینه استفاده از این لنز ها یک سال میباشد. بدیهی است که بعد از یک سال باید آن را دور بیندازید. رعایت نکات بهداشتی، در استفاده از این نوع لنز ها نیز، همچون مورد قبلی بسیار ضروری میباشد. هنگام خوابیدن میتوانید همراه با لنز بخوابید، اما طبق توصیه پزشکان بهتر است این کار را انجام ندهید.

انواع لنز چشم (کاربرد و نحوه استفاده از لنز چشم)-آرمیدخت

 

 

موارد بهداشتی استفاده از لنز ها

– به یاد داشته باشید، مهم ترین قسمتی که اکثرا توسط افراد نادیده گرفته میشود پاکیزگی دست ها میباشد. دست ها بطور معمول محل مناسبی برای رشد و پرورش انواع باکتری ها میباشد. چرا که دائما با سطوح مختلف در تماس است. مخصوصا نوک انگشتان، به دلیل اینکه بیشتر در معرض تماس با اجسام قرار میگیرند، همیشه آلوده تر از سایر نقاط دست هستند. توصیه میشود که حتما هنگام قرار دادن لنز در داخل چشمان خود، حتما دست ها و نوک انگشتان خود را تمیز بشوییو و ضدعفونی نمایید.

حتما بخوانید:

انواع خط چشم+راهنمای انتخاب بهترین خط چشم

– از لنز ها، بصورت طولانی مدت و ممتد استفاده نکنید و به چشم های خود استراحت دهید. چنانچه که میدانید، لنز های آرایشی از انواع غیر طبی، بهتر است که بصورت مقطعی استفاده شود نه بصورت ممتد و مکرر. چرا که بافت چشم نیز، همانند سایر اجزا بدن نیاز به اکسیژن و اکسیژن رسانی دارد. لنز چشم این کار را عملا ناممکن میکند. علاوه بر آن، لنز بر روی لایه بسیار نازک اشک چشم قرار میگیرد، استفاده طولانی مدت باعث میشود تا آن لایه اشک از بین رفته و اصطلاحا لنز بر روی چشم شما بچسبد. این کار جدا شدن لنز از چشمان شما را سخت و دردناک میکند. همچنین ممکن است آسیب جزئی به بافت چشم وارد کند.

– از تمیز کردن لنز ها با مایعی بجز مایع مخصوص این کار جدا خودداری کنید. لنز ها را حتما با مایع شوینده و گاک کننده مخصوص به خود ضدعفونی کنید. گاها دیده شده که افراد با استفاده از سایر وسایل اقدام به شستشو لنز ها میکنند. همچون آب خالی یا آب و صابون. این کار کاملا اشتباه است. اولا اینکه لنز ها بقدری ظریف و کوچک هستند که نمیتوان با استفاده از این ابزار آن ها را شست و ضدعفونی کرد. دوما، هر مایعی بجز مایع ضد عفونی کننده مخصوص به شدت باعث ایجاد حساسیت در چشم میشود. همچنین ممکن است لایه اشک نازک ذکر شده در بالا نیز از بین ببرد و مجددا باعث ایجاد عارضه چسبندگی لنز به چشم شود.

– مرتبا لنز های را ضدعفونی کنید. این امر ممکن است از نظر شما ساده باشد. اما لنز های فصلی و یک ساله، نیاز به ضدعفونی شدن مکرر دارند. هربار که شما از این لنز ها استفاده میکند، ممکن است آلودگی های باقی مانده از استفاده قبلی را به چشم خود انتقال دهید. چشم ها هم بافت حساسی دارند و مستعد عفونت با کوچکترین آلودگی میباشند.

– پیش از استحمام، لنز را از داخل چشم های خود خارج نمایید. حتما تا بحال قطره آب به داخل چشم شما نفوذ کرده است. رفتن آب به داخل چشم باعث ایجاد خشکی موقت در چشم ها میشود. همین خشکی موقت نیز باعث میشود تا لنز به چشم شما بچسبد و مجددا اتفاقات ناخوشایند گفته شده در بالا برای شما پیش بیاید. این اتفاق ممکن است هنگام شستشو صورت و همچنین در استخر و هنگام شنا پیش بیاید. پس بهتر است پیش از هر اقدامی که ممکن است آب به چشمان ما برساند، لنز خود را خارج کنیم.

– هر یک از چشم های چپ و راست، لنز مخصوص به خود را دارند. در استفاده از لنز ها دقت کنید. چرا که استفاده اشتباه ممکن است باعث ایجاد حس ناخوشایند در چشمان شما شود.

خرید لنز رنگی از آرمیدخت

مزایا و معایب لنز های آرایشی در یک نگاه

استفاده از لنز ها آرایشی در صورت رعایت نکات بهداشتی و مراقبتی که در بالا به آنها اشاره کردیم هیچ آسیبی به چشمان شما وارد نمیکند. شاید افرادی شما را در مورد خرید لنز آرایشی دلسرد کنند. اول از آنها بپرسید که چطور تجربه ناگواری در این زمینه داشته اند. شک نکنید که در آخر به عدم رعایت نکات بالا خواهید رسید. اما مزیت این لنز ها این است که ظاهر جذابی به شما میدهد و ظاهر صورت شما را از حالت روزمره خارج میکند. البته تمام موارد گفته شده در شرایطی است که شما خود لنز را خریداری و تهیه کنید. در برخی موارد مشاهده شده است که آرایشگران در آرایشگاه اقدام به گذاشتن و برداشتن لنز ها میکنند. حتی بعضا اقدام به اجاره دادن لنز ها میکنند که این هم به در نوع خود اقدام جالبیست…

راهنمای خرید لنز آرایشی

در میان این همه برند در بازار که هرکدام ادعای بهترین بودند دارند، همچنین در میان سه نوع یک روزه، فصلی و سالانه، چه لنزی بخریم. خب در این باره باید به این نکته اشاره کرد که در ابتدا حتما باید کالایی بخرید که از نظر بهداشتی و کنترل کیفی در سطح بالایی قرار داشته باشد. لازمه این امر هم خرید از فروشگاه های معتبر میباشد. آرمیدخت با داشتن بیش از پنج سال سابقه فروش میدانی و حضور در بازار آرایشی، با افتخار و با توجه به اعتبار خود در این زمینه همچنین تحت نظارت نهاد های نظارتی خود را موظف میداند تا بهترین کالا روز بازار را به دست مشتریان خود برساند. در مورد تنوع محصول از نظر مدت زمان هم اینگونه بگوییم که، نیاز شما تایین کننده این فاکتور است. تفاوت چندانی از نظر کیفیت در محصولات بسته به بازه زمانی استفاده از آن ها وجود ندارد. شاید مهم ترین تفاوت، در بخث اقتصادی باشد. چرا که لنز های یکساله از لنز های فصلی و لنز های فصلی از انواع یکروزه آن به صرفه تر هستند.

سخن آخر

در این مقاله با انواع لنز ها آشنا شدیم. خواندیم که لنز ها به دو دسته بندی طبی و آرایشی تقسیم بندی میشوند. لنز های آرایشی از نوع تماسی آن هستند. چند نوع لنز آرایشی وجود دارد و مزایا و معایب هرکدام را خواندیم. همچنین دانستیم چطور از لنز ها مراقبن و آن ها را ضدعفونی کنیم. حالا نوبت شماست که تجربه استفاده خود از لنز را با ما و دیگر کاربران آرمی مگ در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

“نحوه استفاده از لنز در آپدیت مقاله به آن اضافه خواهد شد”

مقاله های محبوب آرمی مگ:

شامپو ضد زردی ( شامپو بنفش ) چیست؟

 

رنگ موی بدون آمونیاک چیست؟

فرق پرایمر و کانسیلر در چیست؟🤔 (+کاربرد، مزایا و معایب)

تفاوت ژل شستشو و فوم شستشو در چیست؟

معرفی انواع برس ریمل و کارایی آن ها

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *