بهداشت و مراقبت مو

شامپو ضد زردی ( شامپو بنفش ) چیست؟

شامپو ضد زردی یا شامپو بنفش چیست - آرمیدخت

آنچه در این مقاله خواهید خواند

تغییر در رنگ مو ها، از گذشته تا به امروز از دغدغه های هر انسانی اعم از آقایان و خانم ها برای ایجاد یک تغییر در ظاهر روزمره و قدم نهادن در مسیر زیبایی بوده است. این کار در زمان های گذشته به وسیله رنگدانه موجود در گیاهان و به صورت طبیعی انجام میشد. اما امروزه به دلیل زمان بر بودن این روش، روش مدرن تر و استفاده از رنگ های شیمیایی جایگزین روش قدیمی شده است. به لطف پیشرفت در علم و صنعت، در این ایام داشتن رنگ مو روشن برای افرادی که مادرزادی مو های تیره ای دارند و برعکس، یک امر کاملا روتین و قابل انجام است. حتی بی رنگ کردن مو ها تا پایه های بالا نیز کاملا به لطف پودر های دکلره ممکن شده اند.اما در این میان، سایه سنگین زرد شدن مو های بلوند و نارنجی و قرمز شدن مو های رنگ شده بر سر افرادی که اقدام به تغییر رنگ مو های خود میکنند وجود دارد. در بسیاری از افراد، تناژ هایی از زردی در مو های بلوند، روشن و حتی دکلره شده ایجاد میشود. بسیاری دیگر، این تناژ ها به صورت نارنجی و رنگ های مایل به قرمزی به چشم میخورد. در ادامه به دلیل ایجاد این تناژ های مزاحم و ناخواسته میپردازیم. همچنین به روش از بین بردن این تناژ ها هم اشاره میکنیم و توضیح میدهیم که شامپو ضد زردی یا همان شامپو بنفش و شامپو ضد قرمزی یا شامپو سبز چیستند. پس تا انتهای این مقاله با آرمیدخت همراه باشید.

خرید شامپو ضد زردی اورجینال از آرمیدخت

علت بوجود آمدن سایه های زرد یا نارنجی در مو ها چیست؟

در ابتدای مقاله این مورد را بگوییم که علت بوجود آمدن این اتفاق تا میزان زیادی در اختیار شما نیست. پس حس بدی نسبت به خودتان نداشته باشید. هر رنگ مو طبیعی که بصورت مادرزادی با ما به دنیا می آید، دارای یک رنگ پایه یا زیر تناژ میباشد. این رنگ پایه حتی با دکلراسیون تا پایه های خیلی بالا نیز از بین نمیرود. یا بهتر بگوییم، بصورت موقت از میان میرود. اما اثرات این رنگ پایه، به مرور خود را نمایان میکند. چندین عامل باعث میشود که نمایان شدن این زیرتناژ که بصورت زرد یا نارنجی ظاهر میشود، سریعتر اتفاق بیفتد.

عواملی که مهم ترین آنها، رنگ آمیزی موها توسط یک فرد غیر متخصص میباشد. تخصص در رنگ کردن مو ها حرف اول و آخر در زیبایی مو ها را میزند. چطور؟ اول اینکه تمام مو ها از ریشه تا نوک مو بصورت یکدست رنگ میگیرد. دوم اینکه، رنگ مو انتخابی از کاتالوگ بسیار نزدیک به رنگ مو گذاشته شده میشود. از طرفی، غلظت اکسیدان، مدت زمان استراحت رنگ بر روی مو و صدها دلیل دیگر، باعث میشود که در یک کلام زیبایی به مو های شما هدیه داده شود. این عوامل، بصورت زنجیره ای به یکدیگر متصل هستند تا رنگ مو زیبایی داشته باشید. اگر در این میان یکی از موارد رعایت نشود، سریعتر دچاره عارضه زردی مو خواهید شد.

دلیل مهم دیگر که با اختلاف کمی از دلیل اول در جایگاه دوم قرار گرفته است، عدم محافظت از مو ها میباشد. محافظت از مو های رنگ شده، بسیار مهم و ضروری میباشد. چرا که با محافظت درست و اصولی از مو های رنگ شده، رنگ بر روی مو ها دوام بیشتری خواهد داشت و آسیب های ایجاد شده در مو بخاطر دکلره کردن و استفاده از مواد شیمیایی موجود در رنگ مو ها به حداقل میرسد. اما در صورت عدم مراقبت صحیح و اصولی از مو های رنگ شده، دوام رنگ مو بر روی مو های شما پایین می آید و زیر تناژ، خود را سریع تر نمایان میکند.

مهم ترین عامل در ایجاد تناژ زرد و نارنجی در مو ها، سولفات موجود در شامپو ها میباشد. سولفات قاتل رنگ مو میباشد. به این صورت که رنگ دانه های ایجاد شده در تار مو به وسیله رنگ مو ضعیف و ضعیف تر میشوند تا آنجایی که زیر تناژ رنگ مو شما که در ابتدا به آن اشاره کردیم، بصورت زردی و نارنجی نمایان میشود. عوامل دیگری نیز در این پروسه تاثیر گذار هستند.

عواملی همچون، اشعه مضر UV خورشید. این عامل نیز در کل باعث از بین رفتن رنگ دانه های مو میشود. بدین معنی که حتی اگر مو های خود را رنگ نکرده باشید نیز، رنگ دانه های طبیعی مو را از بین خواهد برد. در بیان این عوامل، از عامل خارجی دیگر به نام کلر نیز نباید چشم پوشی کرد. آب استخر ها پر از این عنصر میباشد. به این صورت، پس از هربار رفتن به استخر، یک قدم به ایجاد تناژ ناخواسته زرد نزدیک تر میشوید.

شامپو ضد زردی(شامپو بنفش) چیست؟+ آرمیدخت..

راه های مقابله با زردی و قرمزی مو چیست؟

به طور کلی، مقابله با این پدیده دو راه وجود دارد. راه اول استفاده از شامپو ضد زردی و شامپو ضد قرمزی است. راه دوم که در موارد پیشرفته تر به آن احتیاج پیدا خواهید کرد، استفاده از ماسک مو ضد زردی میباشد.

شامپو ضد زردی یا شامپو بنفش چیست؟

چنانچه که گفتیم، پس از روشن سازی مو ها، چه به روش دکلره کردن و چه به وسیله رنگ کردن مو ها با رنگ های روشن، پس از مدتی یک سایه زرد، بر روی مو ها ایجاد میشود. دلیل بوجود آمدن این سایه زرد، وجود زیر تناژ در مو ها میباشد. شامپو ضد زردی، چنانچه که از نامش نیز پیداست یک شامپو برای مقابله با ایجاد ناخواسته سایه زرد بر روی مو های روشن و بلوند میباشد. این شامپو به این دلیل شامپو بنفش هم نام گرفته است که دارای پیگمنت های بنفش میباشد. در واقع اگر از بعد دیگری به قضیه نگاه کنیم، این نوع شامپو در دسته بندی شامپو های رنگساژ قرار میگیرد. چرا؟ چنانچه که گفته شد این شامپو دارای رنگ دانه های بنفش میباشد. این رنگ دانه ها، عامل اصلی خنثی سازی سایه زرد روی مو ها میباشد.

خرید شامپو ضد زردی اورجینال از آرمیدخت

شامپو ضد قرمزی یا شامپو سبز چیست؟

زیر تناژ در بعضی از مو ها خود را بصورت سایه نارنجی تا قرمز به نمایش میگذارد. این رنگ به مراتب آزار دهنده تر از سایه زرد میباشد. سایه قرمز معمولا در مو های دکلره و رنگ های بسیار روشن کمتر به وجود می آید. این تناژ بیشتر در رنگ مو های کمی تیره تر از بلوند بوجود می آید. شامپو ضد قرمزی نیز، همچون شامپو ضد زردی ( شامپو بنفش )، یک شامپو صرفا برای مقابله با قرمزی مو میباشد. این شامپو دارای پیگمنت هایی به رنگ سبز میباشد، پس این شامپو هم در دسته بندی شامپو های رنگساژ قرار میگیرد.

شامپو ضد زردی(شامپو بنفش) چیست؟+ آرمیدخت.

از چرخه رنگ تا شامپو بنفش و شامپو سبز.

طبق یافته های تجربی، هر رنگی یک مخالف دارد. این یافته ها را امروزه با عنوان “چرخه رنگ” میشناسیم. طبق یافته ها، هر رنگی، مخالف خود را خنثی میکند. در این چرخه بنفش در مقابل رنگ زرد و سبز در مقابل رنگ قرمز قرار گرفته است. پس پیگمنت های بنفش به خنثی سازی تناژ زرد ناخواسته میپردازند و پیگمنت های سبز به خنثی سازی تناژ قرمز و نارنجی ناخواسته. در این میان مطرح میشود که آیا هر شامپو بنفش رنگی، شامپو ضد زردی و هر شامپو سبز رنگی شامپو ضد قرمزی است؟ جواب یک خیر بزرگ میباشد. رنگ های آرایشی که بعد ها به شامپو ها اضافه میشوند، صرفا برای تغییر رنگ شامپو استفاده میشوند و پیگمنتی در این نوع شامپو ها به کار نرفته است. هنگام خرید حتما به عبارت شامپو ضد زردی و شامپو ضد قرمزی دقت کنید.

سخن آخر

در این مقاله خواندیم که چرا هاله های زرد و قرمز بر روی مو ها به وجود می آیند. راهکار مقابله با این عارضه ناخوشایند چیست. شامپو ضد زردی یا شامپو بنفش و شامپو ضد قرمزی یا شامپو سبز چیستند. در چه مواردی استفاده میشوند. و مطالب مفید دیگری از این دست. اکنون نوبت شماست تا تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید. زیر این مقاله برای ما و سایر کاربران آرمیدخت که قصد خرید این شامپو ها را دارند، از انواع این شامپو ها بنویسید. بنویسید که از چه برند هایی استفاده کرده اید؟ آیا از کیفیت این شامپو ها راضی هستید یا خیر.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.