بهداشت و مراقبت مو

شامپو ضد زردی ( شامپو بنفش ) چیست؟

شامپو ضد زردی یا شامپو بنفش چیست - آرمیدخت

آنچه در این مقاله خواهید خواند

تغییر در رنگ مو ها، از گذشته تا به امروز از دغدغه های هر انسانی اعم از آقایان و خانم ها برای ایجاد یک تغییر در ظاهر روزمره و قدم نهادن در مسیر زیبایی بوده است. این کار در زمان های گذشته به وسیله رنگدانه موجود در گیاهان و به صورت طبیعی انجام میشد. اما امروزه به دلیل زمان بر بودن این روش، روش مدرن تر و استفاده از رنگ های شیمیایی جایگزین روش قدیمی شده است. به لطف پیشرفت در علم و صنعت، در این ایام داشتن رنگ مو روشن برای افرادی که مادرزادی مو های تیره ای دارند و برعکس، یک امر کاملا روتین و قابل انجام است. حتی بی رنگ کردن مو ها تا پایه های بالا نیز کاملا به لطف پودر های دکلره ممکن شده اند. اما در این میان، سایه سنگین زرد شدن مو های بلوند و نارنجی و قرمز شدن مو های رنگ شده بر سر افرادی که اقدام به تغییر رنگ مو های خود میکنند وجود دارد. در بسیاری از افراد، تناژ هایی از زردی در مو های بلوند، روشن و حتی دکلره شده ایجاد میشود. بسیاری دیگر، این تناژ ها به صورت نارنجی و رنگ های مایل به قرمزی به چشم میخورد. در ادامه به دلیل ایجاد این تناژ های مزاحم و ناخواسته میپردازیم. همچنین به روش از بین بردن این تناژ ها هم اشاره میکنیم و توضیح میدهیم که شامپو ضد زردی یا همان شامپو بنفش و شامپو ضد قرمزی یا شامپو سبز چیستند. پس تا انتهای این مقاله با آرمیدخت همراه باشید.

خرید شامپو ضد زردی اورجینال از آرمیدخت

علت بوجود آمدن سایه های زرد یا نارنجی در مو ها چیست؟

در ابتدای مقاله این مورد را بگوییم که علت بوجود آمدن این اتفاق تا میزان زیادی در اختیار شما نیست. پس حس بدی نسبت به خودتان نداشته باشید. هر رنگ مو طبیعی که بصورت مادرزادی با ما به دنیا می آید، دارای یک رنگ پایه یا زیر تناژ میباشد. این رنگ پایه حتی با دکلراسیون تا پایه های خیلی بالا نیز از بین نمیرود. یا بهتر بگوییم، بصورت موقت از میان میرود. اما اثرات این رنگ پایه، به مرور خود را نمایان میکند. چندین عامل باعث میشود که نمایان شدن این زیرتناژ که بصورت زرد یا نارنجی ظاهر میشود، سریعتر اتفاق بیفتد.

عواملی که مهم ترین آنها، رنگ آمیزی موها توسط یک فرد غیر متخصص میباشد. تخصص در رنگ کردن مو ها حرف اول و آخر در زیبایی مو ها را میزند. چطور؟ اول اینکه تمام مو ها از ریشه تا نوک مو بصورت یکدست رنگ میگیرد. دوم اینکه، رنگ مو انتخابی از کاتالوگ بسیار نزدیک به رنگ مو گذاشته شده میشود. از طرفی، غلظت اکسیدان، مدت زمان استراحت رنگ بر روی مو و صدها دلیل دیگر، باعث میشود که در یک کلام زیبایی به مو های شما هدیه داده شود. خرید رنگ مو هایی که فاقد مواد مضر باشند و کیفیت مناسبی داشته باشند نیز مهم است. به عنوان مثال امروزه رنگ های بدون آمونیاک طرفدار های بیشتری نسبت به رنگ موهای دیگر دارد. برند های معتبری مانند لورآل، گارنیه و سانتکس رنگ موی بدون آمونیاک تولید می کنند. محصولات سانتکس شامل رنگ ابرو نیز می باشد که انتخاب مناسبی برای افرادی است که برای رنگ کردن ابرو های خود از رنگ مو استفاده می کنند. این عوامل، بصورت زنجیره ای به یکدیگر متصل هستند تا رنگ مو زیبایی داشته باشید. اگر در این میان یکی از موارد رعایت نشود، سریعتر دچاره عارضه زردی مو خواهید شد.

دلیل مهم دیگر که با اختلاف کمی از دلیل اول در جایگاه دوم قرار گرفته است، عدم محافظت از مو ها میباشد. محافظت از مو های رنگ شده، بسیار مهم و ضروری میباشد. چرا که با محافظت درست و اصولی از مو های رنگ شده، رنگ بر روی مو ها دوام بیشتری خواهد داشت و آسیب های ایجاد شده در مو بخاطر دکلره کردن و استفاده از مواد شیمیایی موجود در رنگ مو ها به حداقل میرسد. اما در صورت عدم مراقبت صحیح و اصولی از مو های رنگ شده، دوام رنگ مو بر روی مو های شما پایین می آید و زیر تناژ، خود را سریع تر نمایان میکند.

آموزش کامل روتین مراقبت از مو سر

مهم ترین عامل در ایجاد تناژ زرد و نارنجی در مو ها، سولفات موجود در شامپو ها میباشد. سولفات قاتل رنگ مو میباشد. به این صورت که رنگ دانه های ایجاد شده در تار مو به وسیله رنگ مو ضعیف و ضعیف تر میشوند تا آنجایی که زیر تناژ رنگ مو شما که در ابتدا به آن اشاره کردیم، بصورت زردی و نارنجی نمایان میشود. عوامل دیگری نیز در این پروسه تاثیر گذار هستند.

عواملی همچون، اشعه مضر UV خورشید. این عامل نیز در کل باعث از بین رفتن رنگ دانه های مو میشود. بدین معنی که حتی اگر مو های خود را رنگ نکرده باشید نیز، رنگ دانه های طبیعی مو را از بین خواهد برد. در بیان این عوامل، از عامل خارجی دیگر به نام کلر نیز نباید چشم پوشی کرد. آب استخر ها پر از این عنصر میباشد. به این صورت، پس از هربار رفتن به استخر، یک قدم به ایجاد تناژ ناخواسته زرد نزدیک تر میشوید.

شامپو ضد زردی(شامپو بنفش) چیست؟+ آرمیدخت..

راه های مقابله با زردی و قرمزی مو چیست؟

به طور کلی، مقابله با این پدیده دو راه وجود دارد. راه اول استفاده از شامپو ضد زردی و شامپو ضد قرمزی است. راه دوم که در موارد پیشرفته تر به آن احتیاج پیدا خواهید کرد، استفاده از ماسک مو ضد زردی میباشد.

شامپو ضد زردی یا شامپو بنفش چیست؟

چنانچه که گفتیم، پس از روشن سازی مو ها، چه به روش دکلره کردن و چه به وسیله رنگ کردن مو ها با رنگ های روشن، پس از مدتی یک سایه زرد، بر روی مو ها ایجاد میشود. دلیل بوجود آمدن این سایه زرد، وجود زیر تناژ در مو ها میباشد. شامپو ضد زردی، چنانچه که از نامش نیز پیداست یک شامپو برای مقابله با ایجاد ناخواسته سایه زرد بر روی مو های روشن و بلوند میباشد. این شامپو به این دلیل شامپو بنفش هم نام گرفته است که دارای پیگمنت های بنفش میباشد. در واقع اگر از بعد دیگری به قضیه نگاه کنیم، این نوع شامپو در دسته بندی شامپو های رنگساژ قرار میگیرد. چرا؟ چنانچه که گفته شد این شامپو دارای رنگ دانه های بنفش میباشد. این رنگ دانه ها، عامل اصلی خنثی سازی سایه زرد روی مو ها میباشد.

خرید شامپو ضد زردی اورجینال از آرمیدخت

شامپو ضد قرمزی یا شامپو سبز چیست؟

زیر تناژ در بعضی از مو ها خود را بصورت سایه نارنجی تا قرمز به نمایش میگذارد. این رنگ به مراتب آزار دهنده تر از سایه زرد میباشد. سایه قرمز معمولا در مو های دکلره و رنگ های بسیار روشن کمتر به وجود می آید. این تناژ بیشتر در رنگ مو های کمی تیره تر از بلوند بوجود می آید. شامپو ضد قرمزی نیز، همچون شامپو ضد زردی ( شامپو بنفش )، یک شامپو صرفا برای مقابله با قرمزی مو میباشد. این شامپو دارای پیگمنت هایی به رنگ سبز میباشد، پس این شامپو هم در دسته بندی شامپو های رنگساژ قرار میگیرد.

شامپو ضد زردی(شامپو بنفش) چیست؟+ آرمیدخت.

از چرخه رنگ تا شامپو بنفش و شامپو سبز.

طبق یافته های تجربی، هر رنگی یک مخالف دارد. این یافته ها را امروزه با عنوان “چرخه رنگ” میشناسیم. طبق یافته ها، هر رنگی، مخالف خود را خنثی میکند. در این چرخه بنفش در مقابل رنگ زرد و سبز در مقابل رنگ قرمز قرار گرفته است. پس پیگمنت های بنفش به خنثی سازی تناژ زرد ناخواسته میپردازند و پیگمنت های سبز به خنثی سازی تناژ قرمز و نارنجی ناخواسته. در این میان مطرح میشود که آیا هر شامپو بنفش رنگی، شامپو ضد زردی و هر شامپو سبز رنگی شامپو ضد قرمزی است؟ جواب یک خیر بزرگ میباشد. رنگ های آرایشی که بعد ها به شامپو ها اضافه میشوند، صرفا برای تغییر رنگ شامپو استفاده میشوند و پیگمنتی در این نوع شامپو ها به کار نرفته است. هنگام خرید حتما به عبارت شامپو ضد زردی و شامپو ضد قرمزی دقت کنید.

چه شامپو ضد زردی بخرم؟

در جواب به این سوال باید گفت، تعداد شامپو های بنفش و سبز در بازار بسیار زیاد است. در هنگام خرید این شامپو ها حتما به دو عامل توجه بسیار ویژه ای داشته باشید تا نتیجه مطلوب را بگیرید. اولین و مهم ترین عامل، عدم وجود سولفات در شامپو ها میباشد. سولفات موجود در شامپو، خود باعث از بین رفتن رنگدانه های مو میشود. همانطور که گفته شد و شما خواندید. پس به عدم وجود سولفات در شامپو ها دقت داشته باشید. مورد دوم هم که باید حتما در نظر داشته باشید، تاریخ مصرف شامپو ها میباشد. حساسیت این شامپو ها به دلیل وجود پیگمنت ها میباشد. اگر مدت زمان کمی از تاریخ مصرف آنها باقی مانده باشد و یا تاریخ مصرف آنها به اتمام رسیده باشد، قطعا نتیجه دلخواه خود را از این شامپو ها نخواهید گرفت.

خرید شامپو بدون سولفات از آرمیدخت

شامپو من تاریخ دارد، سولفات فری هم هست، چرا نتیجه نمیگیرم؟

برای پاسخ به این سوال چندین گزینه پیش می آید. اصلی ترین و مهم ترین عامل نتیجه نگرفتن شما از شامپو ضد زردی و شامپو ضد قرمزی، مدت زمان استراحت کم این شامپو ها بر روی مو میباشد. پس از کف کردن شامپو، چیزی بین چهار الی پنج دقیقه زمان صرف ماساژ دادن مو ها و استراحت شامپو در نظر بگیرید. در ضمن اصل صبوری را هم رعایت کنید. انتظار معجزه از این شامپو نداشته باشید که با یکبار شستشو مو ها، کاملا زردی و قرمزی مو ها را از میان ببرد. شما حداقل یک ماه زمان برای از بین بردن این سایه ها نیاز دارید.

مورد دوم، میزان و شدت زردی یا قرمزی مو های شماست. در برخی افراد، این رنگ ها به قدری قوی هستند که حتی در مدت کمی پس از رنگ کردن مو نمایان میشوند و به راحتی نیز از بین نمیروند. در این صورت پیشنهاد ما به شما استفاده از ماسک مو ضد زردی و یا ضد قرمزی در کنار شامپو بنفش یا سبز میباشد.

مورد سوم، کمی با موارد دیگر متفاوت است. در این مورد کوتاهی یا کاستی از سمت شما نیست. شامپویی که از آن استفاده میکنید دارای کیفیت مطلوبی نیست. اثر گذاری برخی شامپو ها به قدری نیست که کاملا مشهود باشد. بنابراین شما با استفاده از این محصولات نتیجه مورد نظر خود را نمیگیرید.

طریقه مصرف شامپو بنفش و سبز.

این شامپو ها طریقه مصرف خاصی ندارند. تنها مواردی که در استفاده از این شامپو ها باید رعایت کنید در زیر برای شما شمرده شده اند.

مورد اول، شامپو را پس از کف کردن حدود چهار الی پنج دقیقه بر روی مو های خود ماساژ دهید و زمان استراحت به شامپو بدهید تا پیگمنت های موجود در شامپو کامل به خورد ساقه مو های شما برود.

مورد دوم، در استفاده از این شامپو ها زیاده روی نکنید. این مورد یک مورد جدی میباشد. زیرا با استفاده بیش از اندازه از این شامپو، از لبه دیگر بام خواهید افتاد. اگر در استفاده از این شامپو زیاده روی کنید، کاملا مشاهده خواهید کرد که سایه های آبی و بنفش (در مورد مو هایی که از شامپو بنفش ایتفاده میکنند) در مو های شما ایجاد شده است. پس در استفاده از این شامپو ها به دلیل وجود رنگ دانه به هیچ وجه زیاده روی نکنید. بهترین و معقول ترین میزان استفاده از این شامپوها، یکبار در هفته برای زردی و قرمزی های ملایم و دوبار در هفته برای موارد ضروری تر.

مورد سوم هم که باید به این نکته نیز دقت داشته باشید، این است که شامپو های ضد زردی و ضد قرمزی به هیچ وجه جایگزین شامپو های شوینده مو سر نیستند. این شامپو ها ممکن ایت در کنار وظیفه اصلی خود، چندین خاصیت دیگر نیز برای مو های شما به ارمغان بیاورند، اما جایگزین شامپو های شوینده نخواهند شد. این شامپو در کنار شامپو های شوینده بر حسب نیاز مورد استفاده قرار میگیرد.

سخن آخر

در این مقاله خواندیم که چرا هاله های زرد و قرمز بر روی مو ها به وجود می آیند. راهکار مقابله با این عارضه ناخوشایند چیست. شامپو ضد زردی یا شامپو بنفش و شامپو ضد قرمزی یا شامپو سبز چیستند. در چه مواردی استفاده میشوند. و مطالب مفید دیگری از این دست. اکنون نوبت شماست تا تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید. زیر این مقاله برای ما و سایر کاربران آرمیدخت که قصد خرید این شامپو ها را دارند، از انواع این شامپو ها بنویسید. بنویسید که از چه برند هایی استفاده کرده اید؟ آیا از کیفیت این شامپو ها راضی هستید یا خیر.

مقاله های پر بازدید سایت:

روتین روزانه مراقبت از پوست

رنگ موی بدون آمونیاک چیست؟

سولفات چیست و با پوست و مو چه میکند؟

فرق پرایمر و کانسیلر در چیست؟🤔 (+کاربرد، مزایا و معایب)

تفاوت ماسک مو و سرم مو🤔

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.7]

2 دیدگاه در “شامپو ضد زردی ( شامپو بنفش ) چیست؟

  1. لاله گفت:

    وقتی برای اولین بار از این شامپو استفاده کردم، نمیدونستم انقدر بنفشه حتی کف شامپوش هم بنفش بود. کلی ترسیدم، همه جا پر شده بود از کف بنفش. بعد فهمیدم بخاطر پیگمنت هاش بوده 😅 ولی شامپو سبز تابحال استفاده نکردم.

    1. آرمیدخت گفت:

      ممنون بخاطر ثبت دیدگاه لاله عزیز. بله رنگ شامپو بنفش هست اما جای نگرانی نیست. طریقه مصرف شامپو در مقاله درج شده به راحتی و با خیال راحت می تونید از شامپو بنفش استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *