آرایشی

معرفی انواع برس ریمل و کارایی آن ها

انواع برس ریمل+کارایی آن ها-آرمیدخت

آنچه در این مقاله میخوانید:

برس ریمل یکی از اساسی ترین قسمت های ریمل بعد از کیفیت و فرمولاسیون خود ریمل میباشد.  علاوه بر فرمولاسیون ریمل که نه باید خیلی غلیظ و نه خیلی رقیق باشد، همچنین ماندگاری مواد داخل ریمل در برابر خشک شدن در مدت زمان کوتاه و اصطلاحا گلوله گلوله نشدن آن بر روی مژه، این برس ریمل است که باید این مواد را به طور مناسب بر روی مژه و پلک ها نشانده و حالت خوبی به چشم بدهد.  پس شناخت انواع برس ریمل یکی از اصول مهم در خرید ریمل است.

هر یک از این برس ها کاربردهایی دارند که میزان نشستن مایع ریمل روی پلک ومژه ها را مشخص کرده و بنا به نیاز و سلیقه هر فرد، این میزان متفاوت است. البته لازم به ذکر است قبل از خرید هر نوع ریمل باید ابتدا فرم مژه خود را بشناسیم تا با شناخت دقیق انواع برس ریمل بتوانیم زیبایی دو چندانی را به چشمانمان هدیه دهیم. برس ریمل مهمترین تاثیر را درحاصل کار و آرایش چشم شما دارد. با شناخت دقیق این برس ها میتوانید بهترین آرایش را روی چشمانتان داشته باشید. آرمیدخت در این مقاله سعی میکند تا به شما عزیزان انواع برس ریمل و کارایی هریک از آن ها را هرچند به صورت مختصر توضیح داده وشما را با انواع برس ریمل آشنا کند.

با مطالعه این مقاله میتوانید بدون سردرگمی در موقع خرید با انواع برس ریمل ها آشنا شده و با خیال راحت قبل از خرید نیاز خود را شناخته و درانتخاب ریمل مناسب تان  با آگاهی کامل اقدام به خرید کنید پس تا انتهای مقاله با آرمیدخت همراه باشید.

انواع برس ریمل

ریمل یکی از پرطرفدارترین وسایل آرایشی در میان خانم ها و دختر خانم های عزیز است. همچنین یکی از وسایل آرایشی است که بلا استثنا در تمام کیف های آرایشی بانوان عزیز وجود دارد که باعث جذابیت و گیرا شدن چشم ها میشود. در این راستا شرکت های تولید کننده برای رضایت مشتریان و کاربردی شدن این وسیله آرایشی به فکر افتادند و انواع برس های ریمل را با توجه به نیازهای مشتریان طراحی کرده اند. به اندازه همه خانم های عزیز در دنیا ریمل خوب تعاریف خاص خود را دارد. بعضی خانم ها به دنبال حجیم کردن و پر پشت جلوه دادن مژه های خود هستند، عده ای به دنبال بلند کردن مژه هایشان هستند، بعضی ها هم پرپشت کردن و حجیم کردن و هم بلند کردن مژه ها مد نظرشان است و عده ای مژه های پر پشت و بلند ولی بدون حالتی دارن که نیاز به یک ریمل حالت دهنده دارند. پس در این زمان است که معنی هر یک از برس ریمل معنا پیدا میکند. این برس ها  هر کدام به صورت کاملا حرفه ای اکنون در بازار موجود بوده و هر یک از این برس ریمل ها در پر پشت کردن و بلند کردن و حجم دادن و حالت دادن به مژه ها کاربردهایی دارند که در ادامه به آن ها میپردازیم. پس تا انتهای مقاله با آرمی مگ همراه باشید.

برس ریمل مویی

این نوع برس ریمل از قدیمی ترین نوع برس هاست  که همه ما آن را دیده و شاید استفاده کرده باشیم. اگر شما به دنبال حجم دهندگی ریمل هستید و مژه های مناسبی نیز دارید این نوع برس ها حجم دهندگی معقولی به مژه های شما میدهند. این نوع برس ها برای افرادی با چشم حساس نیز مناسب هستند. لازم به ذکر است که این برس ها  باعث چسبندگی مژه ها میشوند. همچنین بلند کنندگی کمتری را برای مژه ها نسبت به برس های سلیکونی دارند.

خرید ریمل دیپ رومنس سفید با برس مویی XXL

برس ریمل معمولی پلاستیکی

این نوع برس ها در بازار بسیار زیاد است و بسیار شبیه برس ریمل مویی هستند. با این تفاوت که جنس آن ها پلاستیکی است و حجم دهندگی و جدا کنندگی مژه را بهتر از نوع مویی خود انجام میدهند. اگر بین نوع مویی و پلاستیکی این نوع برس ها دچار سردرگمی هستید، باید بدانید که برس پلاستیکی از برس مویی دوام بیشتری داشته و بیشتر حالت جدا کنندگی دارد. به بلند کردن مژه ها نیز کمک میکند و از چسبندگی مژه ها جلوگیری میکند.

برس ریمل ضخیم و متراکم

این نوع برس برای پر پشت کردن وحجم دادن به مژه ها و پلک های شما عزیزان مناسب است. این نوع  به خاطر داشتن مویچه های پر پشت و زیاد، مقدار بیشتری از مواد را در خود نگه داشته و بر روی پلک ها و مژه های شما مینشاند. این امر باعث حجم دادن به مژه ها میشود و از نظر سرعت و سهولت زدن ریمل در رتبه اول قرار دارد. زیرا با یک بار کشیدن این گونه برس بر مژه ها حجم زیادی از مواد با مژه های شما تماس پیدا کرده و نیازی به کشیدن چندین باره بر روی پلک ها و مژه ها نیست. با یک بار حرکت برس بر روی مژه به حجم دلخواه تان خواهید رسید. این برس برای افرادی که مژه های بلند ولی کم پشتی دارند بسیار مناسب است.

برس ریمل نشانه دار

این نوع برس ها به دلیل داشتن دندانه های کوتاه و بلند روی بدنه برس مژه ها را بلند کرده همین طور با نوک آن میتوانید گوشه چشم را هم فرم دهید و بلند کنید.

برس ریمل مستطیلی

این نوع به دلیل مستطیلی بودن گوشه های داخلی و خارجی چشم را پوشش نمیدهد ولی بخاطر داشتن دندانه های ریز و نزدیک بهم مژه های افراد را به صورت یکنواخت و یکسان بلند میکنند و مژه های ریز وسط چشم را به یک اندازه بلند و حجیم میکند.

خرید ریمل از آرمیدخت

برس ریمل باریک و صاف

ریمل هایی با این برس خاصیت بلند کنندگی دارند و برای افرادی مناسب هستند که مژه های کوتاه و تیزی دارند. این برس باعث میشود مواد به مژه های کوتاه نیز نشسته و آن ها را نیز بلند کند. همین طور به دلیل باریک بودن با اطراف چشم نیز تماسی پیدا نمیکنند و به راحتی و بدون کثیفی میتوانید از آن برای پلک های پایین چشم نیز استفاده کنید. همچنین مژه های گوشه چشم را نیز پوشش میدهد و حالت کشیده و خوبی به چشم هایتان میدهد.

برس ریمل مارپیچی

این مدل برس ریمل برای حجم دادن و بلند کردن و بطور کلی حالت دادن به مژه ها به صورت همزمان طراحی شده اند.این نوع از برس ها برای افرادی مناسب هستند که مژه های تیز و کوتاه و بی حالتی دارند. ولی باید توجه داشته باشید که اگر چند بار این برس را بر روی مژه هایتان بکشید باعث بلند شدن مژه ها شده ولی از حجم مژه ها میکاهد. اما در کل چه در حالت حجم دهندگی چه در حالت بلند کنندگی  حالت دهنده خوبی به مژه های شماست.

حتما بخوانید:

انواع لنز چشم، کاربرد و نحوه استفاده از آن

برس ریمل S شکل

این نوع برس هم حجم دهنده و هم بلند کننده خوبی است. با این تفاوت که بخاطر داشتن نوک تیز و باریک سر آن مژه های کوتاه و ریزتر نوک چشم را هم بلند میکند. به خاطر همین بلند کردن مژه های ریز گوشه های داخلی و خارجی چشم است که باعث پرپشتی کلی مژه ها می شود. افرادی که مژه هایی با موهای کوتاه زیادی در گوشه های داخلی و خارجی چشم شان دارند این نوع برس انتخاب مناسبی برایشان خواهد بود.

برس ریمل منحنی

برس این نوع ریمل ها حجم خوبی به مژه های شما میدهند. در کل این نوع برس ها در ریمل برای افرادی که مژه های کم حجم و بی حالت و تیزی دارند مناسب است که در حین پرپشت کردن مژه ها حالت خوب و فرداری به مژه های شما میدهد. برای بهتر حالت دادن این نوع از برس ها بهتر است از قسمتی که دندانه های کوتاهی دارد شروع به ریمل زدن بکنید. بعد قسمتی را که دندانه های بلند تری دارد را روی مژه ها بچرخانید تا مژه های خوش حالتی به شما بدهد.

برس ریمل مخروطی

با برس های معمولی نمیتوان به مژه هایی که در گوشه های خارجی چشم هستند حالت داد. این نوع برس با داشتن نوک نازک و باریک میتواند مژه های کوتاه گوشه چشم را نیز بلند کند و تمام مژه ها را پوشش دهد.

برس ریمل مخروطی معکوس

این نوع برس از انواع برس ریمل برخلاف برس قبلی به مژه های گوشه داخلی چشم حالت داده و باعث درشت تر دیده شدن چشم میشود. این برس طوری طراحی شده که دندانه های کوتاه آن میتواند مژه های کوتاه را کشیده و بلند تر کند.

 برس ریمل حبابی

این نوع برس از انواع برس ریمل حالت بلند کنندگی دارد. حالت حبابی و پیچ خوردگی این نوع برس ها باعث میشوند که تمام مژه ها آغشته به مواد ریمل می شود. همچنین به حالت دادن مژه ها از همان ابتدای کار کمک میکند. این نوع از برس های ریمل باعث لیفت در مژه ها شده و زیبایی خاصی به چشم های شما میبخشد.

برس ریمل ساعت شنی

قوس هایی که در اطراف این نوع برس هست باعث میشود چشمان شما بازتر و تیره تر دیده شود. بخاطر این که با وجود گوشه های پر پشت این نوع برس مواد بیشتری روی مژه های اطراف چشم مینشاند و این کار باعث درشت تر و بازتر دیده شدن و در عین حال تیره تر دیده شدن چشم و مژه هایتان شود.

حتما بخوانید:

نحوه انتخاب خط چشم متناسب با فرم چشم

برس ریمل گرد یا توپی

این نوع برس از انواع برس ریمل برای گوشه های داخلی و خارجی چشم گزینه مناسبی است. این نوع برس برای کسانی که به قسمتی از مژه هایشان توجه خاصی دارند و میخواهند به قسمت های دیگر مژه مواد نخورد و افرادی با چشم های حساس که ریمل را به طور کامل نمیتوانند از قسمت داخلی چشم تا انتها بکشند، گزینه مناسبی است.

برس ریمل شانه ای

این نوع برس شکلی شبیه به شانه دارد که از بالا به پایین دندانه های آن بلند تر میشود. این نوع برس برای کسانی که مژه های کوتاه و پراکنده ای دارند بسیار مناسب است. اگر مژه های کوتاه و کم پشت و پراکنده ای دارید، ریمل هایی با این نوع برس میتواند تک تک مژه های شما را بلند و مرتب کند.

برس ریمل مثلثی

این نوع برس عجیب وجالب به دلیل داشتن دندانه های کوتاه و بلند در وسط برس باعث بلند کردن و جدا کردن مژه ها هنگام ریمل زدن میشود و به چشم حالت کشیده و گربه ای میدهد.

نتیجه گیری

در این مقاله با انواع برس ریمل آشنا شدیم و فهمیدیم که برس های با مویچه های بلند و پر برای حجم دهندگی و پر پشت کردن مژه ها گزینه مناسبی هستند و برس هایی با دندانه های کوتاه برای بلند کردن مژه ها مناسبند و در این میان مدلهایی نیز هستند که علاوه بر بلند کندگی و حجم دهندگی حالت دهنده و فرم دهنده نیز هستند.

امیدوارم که این مقاله توانسته باشد تا میزان اطلاعات شما را نسبت به مدل های متفاوت ریمل موجود در بازار افزایش داده و شما را هنگام خرید ریمل مناسب در بازار یاری کند.

در آخر اگر هرگونه تجربه ای از استفاده از این نوع برس ها در ریمل های مختلف دارید با ما به اشتراک بگذارید و در صورت راهنمایی در ضمینه ریمل های موجود در بازار با هر نوع از این برس ها میتوانید از کارشناسان ما  سوالاتتان را بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به کامنت های شما پاسخ خواهند داد.

مطالب پربازدید سایت:

10 ترفند فوق العاده برای آرایش چشم جذاب

فرق پرایمر و کانسیلر در چیست؟🤔 (+کاربرد، مزایا و معایب)

راهنمای خرید کرم پودر بر اساس نوع و رنگ پوست

تفاوت ماسک مو و سرم مو🤔

انواع خط چشم+راهنمای انتخاب بهترین خط چشم

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *