مو

چگونه رنگ موی مناسب رنگ پوست و فرم صورت خود را انتخاب کنیم؟👩‍🦰

چگونه رنگ موی مناسب رنگ پوست و فرم صورت خود را انتخاب کنیم؟

مقدمه:

انتخاب رنگ مو مناسب با چهره، رنگ پوست، فرم صورت و رنگ چشم یکی از مهمترین عوامل در زیبایی مو و چهره به شمار می رود. انتخاب مناسب باعث زیبایی دو چندان مو ها و باز شدن چهره می شود. این انتخاب زیاد هم ساده نیست و نیاز به داشتن اطلاعات در این زمینه دارد. اولین قدم و اساسی ترین  راه برای انتخاب رنگ موی مناسب این است که با ویژگی ها و رنگ پوست و چهره شما همخوانی داشته باشد. ما به عنوان تیم تولید محتوای آرمیدخت، در این مقاله سعی داریم شما را با شناخت صحیح رنگ پوست خود و انتخاب و خرید رنگ مو متناسب با آن آشنا کنیم.

مرحله اول: شناخت انواع رنگ پوست و فرم صورت

از نظر نوع پوست باید بگوییم که دو نوع پوست وجود دارد:

– پوست گرم.

– پوست سرد.

حال به بررسی این دو نوع پوست می پردازیم تا افرادی که هنوز در تشخیص رنگ پوست شان دچار مشکل هستند بطور کامل با این تن رنگ آشنا شوند. داشتن بهترین رنگ مو و آرایش مو در گرو دانستن تناژ رنگ پوست صورت میباشد.

ویژگی های پوست گرم

افرادی که رنگ پوست گرمی دارند، اکثرا پوستی با تن زرد رنگ دارند. آن ها معمولا بدون سوختن برنزه می شوند. این افراد با رنگ مو های زرد، قهوهای و کرم چهره خوبی خواهند داشت. رنگ طلایی نیز برای این افراد مناسب است. رگ های داخل بازوی این افراد سبز رنگ است و رنگ چشم هایشان اکثرا تیره میباشد.

رنگ پوست گرم خود دو دسته است: رنگ پوست پاییزی و تابستانی.

ویژگی های رنگ پوست گرم و پاییزی

– رنگ چشم های این افراد عموما دارای رگه های طلایی است مانند قهوه ای طلایی و فندقی میشی.

– چشم هایی با رنگ سبز و سبز روشن در این افراد کمتر دیده می شود.

– این دسته از افراد دارای پوستی براق هستند.

– رنگ موی طبیعی این افراد قهوه ای تیره است و افرادی که  موهایی با رنگ بلوند دارند دراین گروه از افراد قرار نمی گیرند.

– به راحتی برنزه می شوند، بعد از برنزه شدن رنگ پوست شان به رنگ زیتونی مایل می شود. ممکن است رنگ پوستتان روشن باشد ولی به زیتونی مایل باشد که در آن صورت نیز جزو این گروه به شمار می آیید.

بهترین رنگ مو مناسب برای این افراد به شرح زیر است:

– خرمایی تیره.

– رنگ های با تناژ کاراملی و مسی.

قهوه ای شکلاتی.

– قهوه ای طلایی.

– رنگ بلوند گرم و بژ.

– بلوند عسلی.

– بلوند طلایی.

رنگ موهای نامناسب و خط قرمز این افراد که هرگز نباید سمت آن ها بروند نیز شامل:

– رنگ بلوند پلاتینی.

– قهوه ای بلوطی.

– رنگ های با تناژ و پایه آبی، سبز، بنفش.

ویژگی های رنگ پوست گرم و تابستانی

رنگ پوست این افراد تن طلایی و زیتونی دارد. بعد از برنزه شدن نسبت به افرادی با پوست گرم و پاییزی، پوست شان تیره تر می شود.

– رنگ چشم این افراد بسیار متنوع است، اما اکثر این افراد چشم های فندقی و قهوه ای دارند.

بهترین رنگ مو مناسب این افراد بصورت زیر میباشد:

– رنگ بلوند طلایی البته نه خیلی روشن.

– قهوه ای کاراملی روشن.

– بلوند شامپاینی.

– رنگ های عسلی.

رنگ مو های نامناسب این افراد نیز شامل:

– رنگ های دودی (قهوه ای دودی و بلوند دودی).

– رنگ هایی با تناژ آبی و سبز.

– رنگ مشکی.

ویژگی های رنگ پوست سرد

افراد با رنگ پوست های سرد، پوستی با ته رنگ صورتی دارند. برنزه کردن این نوع پوست سخت تر از نوع گرم است و به اندازه پوست های گرم برنزه نمی شوند. این افراد با رنگ های آبی، قرمز،بنفش ظاهر خوبی خواهند داشت. رنگ رگ این افراد آبی است. رنگ چشم این افراد روشن و یا خاکستری بوده و رنگ موهایشان قهوه ای، بلوند یا سیاه است.

رنگ پوست سرد نیز دو دسته میباشد: پوست های بهاری و زمستانی.

ویژگی های رنگ پوست سرد و زمستانی

– رنگ پوست روشن با پایه صورتی روشن.

– چشم های این افراد معمولا به رنگ آبی تیره، سبز تیره، زمردی و قهوه ای مایل به سیاه است.

– رنگ چشم فندقی در این گروه کمتر دیده می شود.

– به راحتی برنزه نمی شوند.

– رنگ موی تیره و مشکی، رنگی است که موها در بدو تولد این افراد دارند.

– در این گروه افراد بین رنگ های مو، چشم و صورت تناقض زیادی وجود دارد.

بهترین رنگ مو برای این افراد به شرح زیر میباشد:

– رنگ موهایی با تناژ و پایه آبی، بنفش، قرمز.

– شرابی تیره.

– بلوند پلاتینه سفید.

– قهوه ای تیره یا مشکی.

– بنفش قرمز به ویژه برای چشم سبز ها.

رنگ موهای نا مناسب برای این گروه از رنگ پوست ها شامل:

– بلوند طلایی.

– قرمز مسی.

– کاراملی و عسلی.

ویژگی های رنگ پوست سرد و بهاری

– پایه رنگ پوست این افراد صورتی و زرد است.

– رنگ چشم های متفاوتی در این دسته دیده می شود. اما غالبا رنگ چشم این دسته روشن است مثل: آبی روشن، سبز روشن، عسلی، قهوه ای و طلایی روشن.

– برنزه شدن این نوع از پوست، آسان تر از نوع سرد تابستانی و سخت از از انواع پوست گرم میباشد.

– رنگ موی بلوند و طلایی، رنگی است که مو های این افراد هنگام تولد دارد.

بهترین رنگ مو مناسب با پوست سرد و بهاری:

رنگ هایی با پایه بنفش،آبی یا سبز مثل:

– بلوند یخی و روشن.

– بلوند بلوطی.

– بلوند پلاتینی.

– قهوه ای بلوطی.

رنگ های نامناسب برای این دسته از پوست ها شامل:

– رنگ هایی با پایه نارنجی و طلایی.

– بلوند عسلی.

– قهوه ای طلایی.

در انتها باید اشاره کرد که عده ای از افراد رنگ پوست خنثی دارند. رنگ پوست گندمی در این دسته بندی قرار میگیرد. این افراد صورتی یا سایه زرد مشخصی روی پوست شان ندارند. رگ های آن ها به صورت واضح آبی یا سبز نیست و در هیچ یک از مشخصات بالا نمی گنجند. این افراد دارای رنگ پوست خنثی هستند و هر نوع رنگی به ظاهرشان زیبایی خاصی میبخشد. رنگ مو مناسب برای پوست گندمی، رنگ موی قرمز گرم، نسکافه ای، دودی و رنگ موی فانتزی میباشد. حال با توجه به توضیحات بالا می توانید متناسب با رنگ پوست تان رنگ مناسب تان را انتخاب کنید.

خرید رنگ مو از آرمیدخت

انتخاب رنگ مو بر اساس نوع پوست-آرمیدخت

رنگ موی مناسب با فرم صورت

چنانچه که میدانید، چهار مدل فرم صورت وجود دارد. صورت مربع، صورت گرد، صورت مستطیل (بیضی، کشیده)، صورت قلبی. حال به بررسی تک تک این مدل صورت ها می پردازیم:

– رنگ مو مناسب با صورت مربعی

زوایای مشخص و استخوان های قوی و اینکه ابروها، گونه ها و فک در یک راستا و موازی با هم هستند از ویژگی های این نوع از صورت است. برای این افراد رنگ موی تیره که موهای اطراف گونه روشن تر باشد تا زاویه گونه ها کمتر به چشم بیاید مناسب می باشد.

– رنگ مو مناسب با صورت گرد

صور ت های گرد انحنای ملایمی دارند و رنگ های مناسب این صورت ها باعث می شود تا کمی کشیده تر دیده شوند. هایلایت بهترین روش برای این صورت هاست طوری که بالای پیشانی را روشن تر و پایین گوش ها و فک را تیره تر کنند.

– رنگ مو مناسب صورت های مستطیلی و کشیده

این مدل صورت ها دارای طول بیشتر نسبت به عرض شان هستند. برای انتخاب رنگ مو مناسب این مدل بهتر است رنگی انتخاب شود که ریشه تیره تر و هرچه به سمت ساقه می آید رنگ روشن تر شود تا صورت کمی گرد تر دیده شود و نوعی تعادل ایجاد کند.

– رنگ مو مناسب صورت های قلبی

صورت های قلبی به گونه ای هستند که چانه تیزتر و گونه ها پهن می باشند. برای این دسته صورت ها نیز ریشه تیره تر و ساقه مو باید روشن تر باشد.

بخوانید:

آموزش کامل روتین مراقبت از مو سر

مرحله دوم: انتخاب رنگ موی مناسب

رنگ موی مناسب با رنگ پوست

قبل از انتخاب رنگ موی سر باید به تیرگی، روشنی یا متوسط بودن رنگ پوست تان نیز دقت کنید.چرا که این موضوع نیز مثل تعیین نوع پوست و فرم صورت مهم است.

– رنگ مو برای پوست سفید نباید خیلی تیره باشد. برای پوست های رنگ پریده، روشن و پایه گرم بهتر است از رنگ های بلوند توت فرنگی یا عسلی استفاده کنید. برای پوست های روشن وسرد نیز بهتر است از رنگ های پلاتینی، کتانی و بلوند شامپاینی استفاده کنید.

– برای پوست های متوسط می توانید طیف رنگ بیشتر انتخاب کنید. مثلا برای پوست متوسط و گرم میتوانید از طیف رنگ های کارامل طلایی یا مسی و برای پوست متوسط و سرد می توانید از طیف رنگ های خاکستری، قهوه ای و گردویی استفاده کنید.

– رنگ مو برای پوست سبزه نیز، رنگ های ملایم مایل به قهوه ای بسیار عالی میباشند. پوست های زیتونی با رنگ قهوه ای یا با طیف رنگ با سایه خاکی ظاهر زیباتری را برای شما به ارمغان می آورند. پوست های زیتونی با نوع پوست سرد بهتر است رنگ دارچینی را انتخاب کنند.

– برای پوست های تیره با نوع سرد استفاده از رنگ اسپرسو و مشکی بسیار مناسب بوده  و افراد تیره با نوع پوست گرم بهتر است رنگ های قهوه ای یا قهوه ای مایل به قرمز را انتخاب کنند.

البته هنگام انتخاب رنگ مو در نظر گرفتن رنگ چشمانتان نیز از اهمیت بالایی برخوردار میباشد.

افرادی که رنگ چشم آبی یا سبز دارند برای برجسته تر کردن رنگ چشم هایشان بهتر است رنگ های قرمز، قهوه ای یا بلوند را انتخاب کنند.

برای انتخاب رنگ موی سر مناسب، سلیقه شما نیز دخیل است. برای مثال شما دوست دارید رنگ موی شما به حالت طبیعی نزدیک تر باشد یا حالت فانتزی داشته باشد. برای این موضوع نیز توصیه می شود افرادی که رنگ موی طبیعی مد نظرشان است از رنگ هایی که از پایه موهایشان یک یا دو درجه روشن یا تیره است استفاده کنند. افرادی که رنگ موی فانتزی باب سلیقه شان است برحسب نوع رنگ پوست، که قبلا توضیح داده شده رنگ موی گرم ( با تم رنگ های گرم همچون قرمز) یا رنگ موی سرد (با تم رنگ های سرد همچون آبی) انتخاب کنند.

امروزه رنگ هایی با نام پاستیلی نیز در بازار موجود هستند که آنچنان زیبا و فانتزی هستند که افراد زیاد به گرمی و سردی پوست در انتخاب آن ها توجه نمی کنند. این رنگ مو ها طیف خاصی ندارند و تنها سلیقه شخصی در انتخاب این رنگ ها دخیل میباشد. آبی، نارنجی و انواع و اقسام رنگ های فانتزی که اکنون در بازار موجود هستند از این نوع رنگ ها هستند. در انتخاب این رنگ ها یک اصل کلی وجود دارد که باید به آن توجه کنید و آن این است که پوست های تیره با رنگ روشن بسیار بی حال دیده می شوند که ظاهر خوبی را از چهره شما نشان نمیدهند. در صورتی که رنگ های تیره تر و پر رنگ شادابی خاصی به ظاهر به این افراد میدهد.همچنین افراد برنزه نیز می توانند به سراغ رنگ هایی چون قرمز یاقوتی و ارغوانی بروند.

دانستن این موضوع نیز حائز اهمیت است که بدانید برای استفاده از رنگ مو هایی که مطمئن نیستید، بهتر است ابتدا از رنگ های موقتی استفاده کنید. زیرا رنگ های دائمی قابلیت شسته شدن و محو شدن ندارند، مانند دکلره که برای رنگ های روشن استفاده می شود و برگرداندن آن کمی دشوار است. رنگ های نیمه دائمی به راحتی محو می شوند وبرای هایلایت کردن، تغییر تناژ رنگی موها، اضافه کردن عمق و پوشاندن موهای خاکستری مورد استفاده قرار می گیرند و خاصیت روشن کنندگی ندارند. رنگ های موقتی نیز رنگ هایی هستند که طی شستشوی مکرر موها محو می شوند،رنگ های فانتزی از این نوع رنگ ها می باشند.

مرحله سوم: رنگ کردن موها بعد از انتخاب رنگ مورد نظر

کسانی که در انتخاب رنگ مو مناسب برای مو های خود مشکل دارند، بهتر است در ابتدا مقداری از موهایشان را جدا کرده و رنگ کنند تا از زیبایی و جلوه ایی که به چهره شان میدهد اطمینان حاصل کنند. و یا می توانید از انواع کلاه گیس هایی که در بازار در رنگ های مختلف موجود است استفاده کنید. بهتر است اگر اولین بار است که از رنگ مو استفاده می کنید پیش یک آرایشگر بروید چون آرایشگر ها می توانند سایه های رنگی خوبی متناسب با ظاهر شما برای تان انتخاب کنند.

هایلایت کردن یک روش عالی برای اضافه کردن رنگ مو گرم و رنگ موی سرد به موهای شما هستند. اگر تن گرمی دارید با بلوند طلایی، مسی یا سایه های قهوه ای طلایی هایلایت کنید. اگر تن سردی دارید هایلایت گندمی، عسلی یا خاکستری را انتخاب کنید. با روشن کردن قسمتی از مو نیز می توانید موهای خود را کمی تغییر دهید و تاثیرش را روی ظاهرتان ببینید.

در زمان رنگ کردن موهایتان ابروهایتان را نیز در نظر بگیرید و رنگ مناسب و متناسب با رنگ مو هایتان برای ابرو ها نیز در نظر بگیرید.اگر موهای تیره ایی دارید و رنگ های بلوند و روشن را انتخاب کرده اید بهتر است ابرو هایتان را نیز رنگ کنید زیرا تغییر رنگ مو بدون در نظر گرفتن رنگ ابرو ظاهر خوبی نخواهد داشت و به صورت غیر طبیعی دیده می شود. اما این را نیز باید بدانید که همیشه توصیه می شود که رنگ ابرو یک درجه تیره تر از رنگ مو باشد.

سخن آخر:

در این مقاله خواندیم که افراد برحسب نوع پوست شان اعم از سرد و گرم یا متناسب با فرم صورت شان(مربعی،مستطیلی،گرد،قلبی) و رنگ چشمان شان رنگی را انتخاب کنند که زیبایی دو چندانی به صورت های شان بدهد. تجربیات شخصی تان راجع به انواع رنگ مو ها و ترکیب رنگ های مناسب پوست تان را با ما به اشتراک بگذارید.

بخوانید:

شامپو ضد زردی ( شامپو بنفش ) چیست؟

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *