آرایشی

انواع خط چشم+راهنمای انتخاب بهترین خط چشم

انواع خط چشم+راهنمای انتخاب بهترین خط چشم-آرمیدخت

مقدمه:

چشم یکی از نقاط کلیدی در زیبایی صورت است که بیشتر از قسمت های دیگر صورت دیده شده و در زیبایی، در نگاه اول بسیار تاثیرگذار است. پس آرایش چشم یکی از بهترین و جذاب ترین قسمت آرایش صورت بوده و در عین حال دقت فراوانی را  نیز می طلبد. خط چشم یکی از محصولات پر طرفدار آرایش چشم میان بانوان است. خط چشم باعث می شود تا چشم فرم زیبایی به خود بگیرد. با خط چشم می توان فرم چشم را تغییر داد. برای مثال چشم ریز را درشت تر، چشم افتاده را به سمت بالا و چشم گرد را کشیده تر نشان داد که در زیبایی چشم و چهره فرد نیز بسیار تاثیر گذار خواهد بود. به همین دلایل است که امروزه استفاده از خط چشم پایه آرایش محسوب می شود و طرفداران زیادی پیدا کرده است.

کشیدن خط چشم دشواری هایی دارد، به همین منظور و اینکه استفاده از آن برای خانم ها راحت تر شود انواع خط چشم در بازار موجود می باشد که هر یک مزایا و معایبی دارند.

آرمیدخت در این مقاله سعی دارد شما را با انواع خط چشم و مزایا و معایب هر یک آشنا کند، تا شما هنگام خرید خط چشم مناسب خود سردرگم نشوید. باید با وجود تنوع در محصولات بتوانید انتخاب درستی داشته باشید و به راحتی از این محصول جذاب آرایشی بهره ببرید.

خط چشم مدادی

این نوع خط چشم برای افرادی که در کشیدن خط چشم مبتدی هستند مناسب است و یکی از قدیمی ترین انواع خط چشم است. مداد چشم را اوایل به داخل چشم می کشیدند. دقت داشته باشید افراد دارای چشم ریز هرگز از مداد چشم تیره داخل چشم استفاده نکنند زیرا باعث می شود تا چشمانشان ریزتر به نظر برسد. علت استفاده از مداد چشم و راز ماندگاری آن تا به امروز استفاده راحت و قابلیت پاک شدن آسان آن می باشد.

انواع خط چشم مدادی:

مداد چشم پودری: که همان مداد های معمولی موجود در بازار هستند.

مداد چشم سرمه ای: که مانند سرمه عمل می کند ولی به اندازه سرمه چرب نیست.

مداد چشم پیچی و مکانیکی: که مثل خط چشم های سرمه ای کمی چرب می باشند.

مزایای استفاده از مداد چشم:

– به خط چشم حالت مات و دودی می دهد.

– به راحتی قابل استفاده است و برای کشیدن خط چشم با آن نیاز به مهارت خاصی نیست.

– برای کشیدن داخل چشم مناسب است. البته دقت داشته باشید افراد دارای چشم ریز به هیچ عنوان از مداد تیره داخل چشمشان استفاده نکنند زیرا باعث کوچکتر نشان دادن چشم می شود.

– به راحتی قابل پاک شدن است.

– رنگ های متنوعی از آن در بازار موجود است.

– برای افرادی که مایل به آرایش غلیظ نیستند گزینه مناسبی است و برای آرایش ملایم و روزانه گزینه ی مناسبی است.

معایب استفاده از مداد چشم:

– سیاه شدن اطراف چشم و ریزش زیر چشم

– ماندگاری کوتاه مدت زیرا با تعریق به مرور زمان کمرنگ و محو می شوند

– برای هر بار استفاده باید آن را تراشید.

– نوک تیزی نداشته باشد نمی توان خط ظریف و تمیزی با آن کشید.

 

خط چشم مدادی با پایه واکسی

این نوع از خط چشم ها برای افرادی مناسب است که در کشیدن خط چشم مهارت دارند زیرا این خط چشم ها حالت چرب دارند و پاک کردن شان کمی دشوار است. بنابر این باید در کشیدن این نوع خط چشم ها کمی دقت کرد. این نوع محصول در ظاهر شبیه مداد چشم است. مانند مداد چشم به راحتی می توانید در دست گرفته و خط چشم تان را بکشید.

مزایای استفاده از خط چشم مدادی واکسی:

– نرم و روان است و حالت روغنی دارد که باعث کشیدن راحت تر بر روی چشم می شود.

– معمولا ضد آب میباشند.

– نیاز به تراش کردن مداوم ندارد.

معایب استفاده از خط چشم مدادی واکسی:

– روی پلک پخش می شوند.

– با این نوع از خط چشم ها نمی توان خط چشم ظریفی کشید.

حتما بخوانید:

معرفی انواع برس ریمل و کارایی آن ها

خط چشم مایع

این نوع از خط چشم ها به دلیل داشتن طرفداران زیاد، دارای تنوع زیادی نیز در بازار هستند. این خط چشم ها با سر های مویی، ماژیکی و رولی در بازار موجودند که انواع معمولی و ضد آب را نیز می توان از این گروه نام برد. خط چشم های رنگی و اکلیل دار نیز در این گروه وجود دارند. خلاصه که تنوع محصولات در حالت مایع بسیار زیاد است و بر حسب نوع سلیقه تان می توانید از آنها خریداری کنید.

استفاده از این نوع خط چشم ها مشکل است.البته با کمی تمرین می توانید بهترین خط چشم ها را بکشید. در میان این نوع خط چشم ها، خط چشم مایع مویی به دلیل داشتن انعطاف در قسمت براش آن، مهارت بیشتری را می طلبد. براش ماژیکی و سفت آن را می توان راحت تر از نوع مویی استفاده کرد. خط چشم های مایع به دو حالت معمولی و ضد آب نیز در بازار موجود هستند که برای افراد با چشم حساس نوع ضد آب مناسب نیست. ضمنا نوع ضد آب خط چشم ها، بعد از خشک شدن بر روی پلک گاهی ترک می خورند و اینکه بعد از خشک شدن رنگ شان براق می شود زیاد مورد استقبال عموم نیست.

مزایای استفاده از خط چشم مایع:

– برای کشیدن خط چشم های نازک و نوک تیز مناسب میباشند.

– برای کشیدن خط چشم های مجلسی( گربه ای، عربی و … ) نیز مناسب هستند.

– به دلیل ایجاد خط ظریف در روی پلک ها باعث پر پشت دیده شدن پلک ها می شوند.

– بعضی از انواع خط چشم های مایع دارای حالت مات می باشند.

– انواع معمولی آن به راحتی قابل پاک شدن هستند.

– بعد از کشیدن روی پلک ها حالت یکدست و مشکی دارند.

– قدرت بالایی در حالت دهی به چشم ها دارند.

معایب استفاده از خط چشم مایع:

– استفاده از این نوع خط چشم ها بسیار سخت است و نیاز به تمرین و دقت زیادی دارد.

– برای خشک شدن نیاز به زمان دارد در غیر اینصورت باعث سیاه و کثیف شدن آرایش می شود.

– در انواع پلاستکی و ضد آب این نوع از خط چشم ها، پاک کردن کمی دشوار است و نیاز به استفاده از آرایش پاک کن میباشد.

– نوع پلاستیکی این نوع از خط چشم ها بعد از خشک شدن براق می شوند.

– خط چشم های پلاستیکی بعد از مدتی ترک می خورند و روی پلک ها اصلا جلوه خوبی ندارند.

– نوع پلاستیکی و ضد آب آن برای چشم های حساس مناسب نیست.

 

خط چشم ژله ای/ کرمی

خط چشم ها ی ژله ای جدیدترین نوع خط چشم ها در بازار هستند و برای کشیدن آن باید بسیار حرفه ای بود. چرا که با کمی لرزش دست آن طرحی که مد نظر شماست، اجرا نخواهد شد و تبدیل به فاجعه می شود. این نوع از خط چشم ها را معمولا آرایشگران حرفه ای مورد استفاده قرار می دهند و مخصوص آرایش های غلیظ و شب با سایه های تیره بکار می رود. برای استفاده از این نوع خط چشم باید از قلموی مجزا استفاده کرد. بعد از استفاده باید درب ظرف را محکم بست تا خشک نشود.

مزایای استفاده از خط چشم ژله ای / کرمی:

– ماندگاری بسیار بالا.

– عدم ریزش زیر چشم و سیاهی اطراف چشم.

– برای آرایش های مجلسی، غلیظ و با زمان طولانی بسیار مناسب است.

معایب استفاده از خط چشم ژله ای/ کرمی:

– پاک کردن این نوع خط چشم دشوار است و باید از آرایش پاک کن مخصوص چشم استفاده کرد.

– باید برای استفاده از آن قلموی مجزا به همراه داشت که حمل آن را دشوار می کند.

– این نوع خط چشم باید در آرایشگاه ها استفاده شود. زیرا نمی توان به مدت طولانی از آن ها استفاده کرد در مدت زمان کوتاهی مواد داخل ظرف خشک می شود.

– افراد دارای پوست خشک بهتر است تا از این نوع خط چشم ها استفاده نکنند زیرا باعث خشکی بیشتر می شود.

حتما بخوانید:

انواع لنز چشم، کاربرد و نحوه استفاده از آن

خط چشم سایه ای

این نوع از خط چشم ها برای آرایش های مات و دودی گزینه مناسبی هستند. با کمی آب و سایه چشم هم می توانید انواع خط چشم رنگی و مات داشته باشید.

مزایای استفاده از خط چشم سایه ای:

– استفاده آسان از این نوع خط چشم ها.

– گزینه مناسب و عالی برای آرایش های مات و دودی.

معایب استفاده از خط چشم سایه ای:

– حتما باید از قلموی مجزا استفاده کرد.

– خیلی زود کمرنگ می شود.

– هنگام استفاده باید دقت کرد تا به اطراف چشم برخورد نکرده و به زیر چشم نریزد.

 

خط چشم ماژیکی

این نوع خط چشم ها مانند مداد هستند ولی با سر فشرده و ماژیکی که باعث شده تا استفاده از آن ها نسبت به حالت مایع راحت تر باشد. خط چشم های ماژیکی کمی حالت براق دارند و برای پاک کردنشان باید از آرایش پاک کن مخصوص چشم، استفاده کرد. این نوع خط چشم ها کیفتی تقریبا مانند خط چشم مایع دارند اما استفاده از آنها بسیار آسان تر است. کشیدن خط چشم با استفاده این نوع ازخط چشم ها نیاز به مهارت زیادی ندارد. البته خط چشم ایجاد شده، به نازکی خط چشم های مویی نخواهد بود. این نوع خط چشم ها در دسته بندی خط چشم های مایع قرار می گیرند، ولی مواد داخل شان دارای غلظت کم تری می باشد که باعث کمرنگ شدن این خط چشم ها نسبت به نوع مایع آن می شود.

مزایای استفاده از خط چشم ماژیکی:

– استفاده راحت و آسان از این نوع خط چشم ها نسبت به نوع مایع.

– مناسب با هر نوع آرایشی است.

معایب استفاده از خط چشم ماژیکی:

-خط چشم های ماژیکی دارای غلظت کم و رنگ و قدرت کمتری نسبت به خط چشم های مایع هستند. پس برای رسیدن به تیرگی بیشتر باید چندین لایه روی هم کشیده شود.

– پاک کردن شان کمی مشکل است و باید از انواع آرایش پاک کن های مخصوص چشم برای پاک کردنشان استفاده کرد.

– خط چشم کشیده شده با این نوع از خط چشم ها به نازکی و ظرافت خط چشم های مویی نخواهد بود.

– بعد از چند بار استفاده اگر در پوشش را محکم نبندید خشک می شوند.

مطالب جذاب:

10 ترفند فوق العاده برای آرایش چشم جذاب

چطور خط چشم مناسبی انتخاب کنیم

با توجه به توضیحات بالا در مورد انواع خط چشم و مزایا و معایب آنها، بهترین راه برای انتخاب خط چشم مورد نیازتان این است که بدانید با کدام یک از این خط چشم ها راحت تر هستید. با هر یک که راحت تر هستید، آن را انتخاب کنید. اگر مبتدی هستید می توانید از خط چشم های مدادی و ماژیکی که حالت قلمی دارند استفاده کنید. خط چشم های ماژیکی نیز کیفیت خط چشم های مایع را دارند با این تفاوت که غلظت شان کمی کمتر است و برای اینکه به قوت خط چشم های مایع برسند می توانید از چندین لایه از خط چشم ماژیکی استفاده کنید. برای خط چشم های مدادی نیز می توانید بعد از کشیدن مداد، از روی آن خط چشم ژله ای بکشید. در کشیدن خط چشم های مایع نباید دستتان بلرزد به همین دلیل است که خط چشم های مایع برای افراد مبتدی اصلا مناسب نیستند. ولی این را نیز بدانید که با تمرین می توانید از خط چشم های مایع نیز بهره ببرید.

خرید خط چشم از آرمیدخت

در میان انواع خط چشم باید به خط چشم های رنگی نیز اشاره کرد. خط چشم های رنگی اگر درست و به جا و متناسب با رنگ چشم استفاده شود باعث جذابیت بیشتر چشم ها می شوند. برای استفاده از خط چشم رنگی باید توجه داشته باشید که آرایش ملایمی داشته باشید که با وجود خط چشم رنگی آرایش شلوغ و در همی نداشته باشید. مثلا هنگام استفاده از خط چشم رنگی از رژ و رژگونه ملایم و نه قرمز و غلیظ استفاده کنید. برای انتخاب رنگ مناسب در این نوع خط چشم ها می توانید از آرایش مدل هایی چشم هایی هم رنگ چشمان شما دارند، الهام بگیرید. در میان خط چشم های رنگی، رنگ های خاکستری و سورمه ای بیشترین طرفدار را دارند. خط چشم های رنگی برای فرم دادن به چشم بسیار مناسب هستند. مثلا خط چشم آبی تیره، چشم را بزرگ تر نشان می دهد و برای گوشه داخلی چشم و پلک پایین از خط چشم سفید و یا بژ استفاده کنید. در هنگام کشیدن خط چشم رنگی دقت کنید که حجم استاندارد را رعایت کنید و از حجیم کشیدن خط چشم بپرهیزید، چرا که چشم ریز و خسته به نظر می رسد. برای کشیدن خط چشم رنگی بر روی پلک بالا، سعی کنید رنگ مورد استفاده هم رنگ با چشمتان نباشد. مثلا اگر چشم آبی دارید از خط چشم آبی استفاده نکنید و به جای آن از رنگ طوسی یا نقره ای استفاده کنید. اما برای کشیدن خط چشم داخل پلک پایین بهتر است رنگ انتخابی هم رنگ با چشم باشد ولی یک یا دو درجه روشن تر. مثلا اگر چشم آبی دارید از رنگ آبی صدفی استفاده کنید.

 

سخن آخر

در این مقاله با انواع خط چشم آشنا شدیم و مزایا و معایب هر یک را مورد بررسی قرار دادیم و از نظر درجه آسانی و سختی کاربرد خط چشم ها متوجه شدیم که مداد چشم از همه انواع خط چشم کاربرد آسان تر و استفاده ازخط چشم مایع مویی بسیار سخت است. در انتها خواهشمندیم تا از تجربیات استفاده از انواع خط چشم برایمان بنویسید.

مطالب پر بازدید سایت:

راهنمای خرید کرم پودر بر اساس نوع و رنگ پوست

شامپو ضد زردی ( شامپو بنفش ) چیست؟

فرق پرایمر و کانسیلر در چیست؟🤔 (+کاربرد، مزایا و معایب)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *