آرایشی

معرفی کامل انواع رژلب (+مزایا و معایب هرکدام)

معرفی کامل انواع رژلب (+مزایا و معایب هرکدام)-آرمیدخت.

انواع رژلب

مقدمه:

رژلب محبوب ترین و قدیمی ترین وسیله آرایشی در کل دنیا است که به یک سمبل زیبایی در بین خانم ها تبدیل شده است. رژلب تیر خلاص برای داشتن یک آرایش خیره کننده و مبهوت کننده است. چه کسی هست که از رژلب بدش بیاید؟ چه کسی هست که حداقل یکبار در عمرش از رژلب استفاده نکرده باشد؟ اصلا چه کسی میتواند دل از این زیبای جذاب خوشرنگ بکند؟ قدیم تر ها که فقط یک نوع رژلب داشتیم، آن هم رژلب نه ماتیک!

ماتیک سلاح مادربزرگ های ما برای دل بردن ها و شیطنت هایشان بود. باید بگویم که نوه های این مادربزرگ های زیبا، بسیار خوش شانس تر از خود آن ها هستند زیرا این روزها انواع مختلف رژلب ها را داریم که هرکدام ویژگی ها و جذابیت های خاص خودشان را دارند و میل به تنوع طلبی انسان امروز را به خوبی پاسخ می دهند. خبر خوب این است که هرروز هم به انواع این رژلب ها افزوده می شود و بر تنوع آن ها افزوده میشود! آرمیدخت در این مقاله سعی دارد شما را با انواع رژلب و ویژگی های منحصر به فرد هرکدام از آن ها آشنا کند. پس در ادامه این مقاله با آرمیدخت همراه شوید.

رژلب جامد

خب این همان رژلب نوستالژیک و به نوعی نماینده رژلب های دیگر است. رژلب جامد از قدیمی ترین انواع رژلب ها است که تقریبا همه خانم ها در سرتاسر دنیا با آن آشنا هستند. تصور آقایان از رژلب نیز فقط همین رژلب جامد است و شاید درصد کمی از آن ها با انواع دیگر رژلب ها آشنایی داشته باشند و شاید اگر انواع دیگر رژلب را به آن ها نشان دهید، حتی متوجه کاربرد آن ها نشوند. با اینکه چند قرن از اولین استفاده این نوع رژلب می گذرد، باز هم از محبوبیت بالایی برخوردار در بین خانم ها برخوردار است. حتی نحوه زدن رژلب جامد نیز جذابیت بسیار بالایی دارد. وقتی خانم ها از رژلب جامد به عنوان آخرین مرحله آرایششان استفاده می کنند، احساس خیلی خوبی به آن ها دست می دهد و میتوان رضایت را در چهره آن ها دید.

 

مزایا و معایب رژلب جامد

رژلب جامد همان رژلب کرمی و نرم است که در یک محفظه پلاستیکی، چوبی یا فلزی قرار می گیرد. این نوع رژلب ها پیچی هستند و برای استفاده از آن ها باید قسمت پایین محفظه را بچرخانید تا رژلب بیرون بیاید. این کار را معمولا باید به آرامی انجام دهید زیرا اگر تمام رژلب بیرون بیاید، ممکن است هنگام استفاده از آن، بشکند و یا خراب شود. خرید رژلب جامد آنقدر ها هم آسان نیست زیرا در طیف های رنگی بسیار نامحدود و زیبایی به بازار عرضه می شوند که انتخاب را برای خانم ها دشوار می کنند. کرمی و نرم بودن این رژلب ها باعث مرطوب شدن لب ها می شود و از خشکی و پوسته پوسته شدن آن ها جلوگیری می کند. این نوع رژلب ها معمولا از رنگ، موم و روغن ساخته می شوند.

در بعضی از این رژلب ها از روغن آرگان، ویتامین E و انواع دیگر روغن های مغذی استفاده میشود که برای تقویت و تغذیه لب ها بسیار مفید می باشند. بهترین رژلب جامد در انواع مختلف رژلب جامد مات، رژلب جامد اکلیلی و رژلب جامد براق و شاین در بازار موجود می باشد. ماندگاری این نوع رژلب ها نسبت به رژلب های مایع پایین تر می باشد و ممکن است هنگام آب نوشیدن لکه رژ لب برروی آن باقی بماند. رژلب های جامد به دلیل داشتن محفظه پلاستیکی معمولا در صورت فشار زیاد در کیف آرایش و یا افتادن بر روی زمین می شکنند و درب آن ها آسیب می بیند. پس گزینه مناسبی برای حمل با خود در مهمانی ها و سایر مکان هایی که باید درآن ها حضور داشته باشید، نمی باشند.

رژلب مایع

رژلب مایع رژلبی است که در یک محفظه باریک و بلند لوله مانند نگهداری می شود. این رژلب دارای یک نوک اسفنجی است که برای زدن رژلب از آن استفاده می شود. رژ لب مایع به تازگی در بین خانم ها ترند شده است و از نظر محبوبیت با رژلب های جامد رقابت می کند. رژلب جامد و مایع از شناخته شده ترین رژلب ها هستند و معمولا هر خانمی حداقل یک رژلب مایع و یک رژلب جامد در کیف آرایشی خود دارد. رژ لب مایع برعکس رژلب های جامد، پس از زدن بر روی لب، خشک می شود و حالت مخملی به خود می گیرد. رژلب مایع در انواع مختلف شاین، مات و اکلیلی به بازار عرضه شده است.

مزایا و معایب رژلب مایع

این نوع رژلب ها ماندگاری بالایی نسبت به سایر مدل های رژلب دارند زیرا روی لب خشک می شوند و ماسیدگی آن ها بسیار کمتر از رژلب های جامد است. ماندگاری رژلب مایع معمولا بالا است اما اینکه چندساعت بر روی لب بماند، کاملا به برند رژلبی که میخرید دارد. بعضی از رژلب های مایع 24 ساعته هستند که این یک عدد بسیار ایده آل برای خانم ها است. بعضی دیگر از رژلب های مایع نیز 8 ساعته هستند ک این خود نیز عدد قابل قبولی برای یک رژلب است. رژلب های مایع از خشکی لب جلوگیری می کنندو باعث مرطوب شدن آن می شوند. رژلب مایع مات و رژلب مایع براق و شاین با پوشش کامل جلوه بسیار زیبایی به لب های شما می دهد. حالت مخملی این نوع رژلب ها حس سنگینی رژلب های جامد را به شما القا نمی کند و بسیار سبک می باشد.

اگر قصد خرید رژلب مایع دارید باید توجه کنید که رژلب های مایع انتخاب مناسبی برای انواع مهمانی ها هستند زیرا ماندگاری بسیار بالایی دارند. حمل این نوع رژلب ها نیز بسیار آسان است و به هیچ وجه شکسته و یا خراب نمی شوند. بنابراین شما میتوانید با به همراه داشتن این رژلب در صورت نقص در آرایش لب خود، مجددا رژلب خود را تجدید کنید و جذابتر از همیشه به میهمانی بازگردید! برای اینکه آرایش غلیظ تری داشته باشید، میتوانید از رژلب مایع براق با رنگ های خوش و خیره کننده استفاده کنید. در این صورت بهتر است سایر اعضای صورتتان آرایش مات داشته باشد.

 

رژلب مدادی

رژلب مدادی نوعی رژلب است که به تازگی به بازار عرضه شده است و بخاطر شکل مدادی و قابلیت حمل آسان آن در دل بسیاری از خانم ها جا باز کرده است. این نوع رژلب ها شکلی شبیه به مداد ابرو، خط لب و مداد چشم دارند. با این تفاوت که رژلب های مدادی معمولا تپل تر و ضخیم تر از سایر محصولات آرایشی مدادی می باشند. رژلب مدادی در دو نوع پیچی و یا تراشی در بازار موجود است. بدین معنا که این رژلب ها یا پیچی هستند که در اینصورت با چرخاندن قسمت پایین رژلب میتوانید از آن استفاده کنید، و یا تراشی هستند که در این صورت نیز باید از تراش مخصوص رژلب مدادی برای تراشیدن و استفاده از آن ها کمک بگیرید.

مزایا و معایب رژلب مدادی

رژلب مدادی همانطور که از اسمش پیداست، شکل مداد را دارد. پس میتوان گفت درصد روغنی و نرم بودن آن کمتر از سایر رژلب ها می باشد. رژلب مدادی به هیچ عنوان نمی شکند و خراب نمی شود. این نوع رژلب ها بسیار سبک می باشند و حمل آن ها آسان است. بسته به برند و نوع رژلب مدادی ماندگاری آن ها متفاوت می باشد. به طور کلی میتوان گفت این نوع رژلب های بیشتر مناسب استفاده روزانه هستند و برای استفاده در مهمانی ها مناسب نمی باشند.

رژلب مدادی معمولا پوشش خوبی بر روی لب ها ایجاد می کند. نوع نوک آن که سفت تر و تیز تر از سایر رژلب ها می باشد، به شما کمک می کند تا تمامی قسمت های لب بخصوص بین ترک های لبتان را به خوبی پوشش دهید. زمان خرید رژلب مدادی باید دقت کنید رژلبی که میخرید بافت مخملی داشته باشد تا جلوه زیبا تری روی لب هایتان داشته باشد.

برای خواندن سایر انواع رژلب ها، منتظر انتشار قسمت بعدی این مقاله توسط آرمیدخت در ادامه همین مقاله باشید.

سخن آخر

در این مقاله با انواع رژلب و مزایا و معایب هرکدام آشنا شدیم. رژلب نه تنها یک وسیله آرایشی بلکه یک سبک زندگی است! حال نوبت شماست. در بخش دیدگاه های سایت آرمیدخت ،زیر همین مقاله به این سوال پاسخ دهید. شما از چه نوع رژلبی استفاده می کنید و رژلب محبوبتان از چه نوعی است؟ بنظر شما بهترین رژلب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *