آرایشی

راهنمای خرید کرم پودر بر اساس نوع و رنگ پوست

راهنمای-خرید-کرم-پودر-بر-اساس-نوع-و-رنگ--پوست-آرمیدخت

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

راهنمای خرید کرم پودر. کرم پودر یکی از اساسی ترین و پرکاربرد ترین لوازم آرایشی است که اگر در انتخاب آن دقت نشود، می تواند در زیبایی و جلوه چهره شما تاثیر منفی داشته باشد. کرم پودر ها به همراه پرایمر، کانسیلر و کانتور برای زیرسازی آرایش مورد استفاده قرار می گیرند. عوامل زیادی در انتخاب یک کرم پودر با کیفیت تاثیرگذار می باشند که توجه به همه این موارد ضروری می باشد. در این مقاله از آرمیدخت مهم ترین نکاتی که باید هنگام خرید کرم پودر در نظر بگیرید را مطالعه خواهید کرد. در ادامه نیز با راهنمای خرید کرم پودر و نحوه انتخاب بهترین کرم پودر مناسب با رنگ پوست و نوع پوست خود آشنا خواهید شد.

زمان خرید کرم پودر به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

1.کرم پودر دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد

کرم پودر ها با کیفیت و ویژگی های خاص خود به بازار عرضه می شوند. بنابراین ماندگاری و دوام آن ها نیز متفاوت از یکدیگر خواهد بود. شما ابتدا باید مشخص کنید که کرم پودر مورد نظر را به چه منظور خریداری میکنید. اگر کرم پودر را برای استفاده روزانه بخواهید، ماندگاری 6 الی 8 ساعته برای شما کفایت خواهد کرد. اما اگر به دنبال کرم پودری هستید که بتوانید از آن برای زیرسازی آرایش حرفه ای و مجلسی مناسب مهمانی استفاده کنید، باید به دنبال کرم پودر با ماندگاری و دوام بالاتری باشید.

زمان خرید کرم پودر حتما دقت کنید که کرم پودر مورد نظر ماسیده نشود و پس از مدتی حالت اولیه خود را از دست ندهد. زیرا کرم پودر هایی که از کیفیت پایینی برخوردار هستند معمولا زود ماسیده می شوند و تغییر رنگ می دهند. این نوع کرم پودر ها باعث می شوند رنگ پوست شما پس از گذشت چند ساعت حالت تیره تری به خود بگیرند و چهره شما را خسته نشان دهند.

2.برای شما حساسیت پوستی ایجاد نکند

هر نوع کرم پودری برای هر پوستی سازگاز نیست. در برخی از کرم پودر ها ترکیبات و موادی استفاده می شود که برای بعضی افراد حساسیت پوستی ایجاد میکنند. عطر ها و افزودنی های معطر موجود در کرم پودر ها ممکن است برای شما حساسیت پوستی ایجاد کند. پس اگر فکر میکنید به مواد معطر موجود در کرم پودر ها حساسیت دارید، به طوری که باعث ایجاد قرمزی، خارش و یا آکنه در پوست شما می شود بهتر است محصولاتی را خریداری کنید که روی آن ها عنوان”فاقد مواد معطر” نوشته شده باشد.

همچنین دقت کنید کرم پودر هایی که حاوی آب هستند باید دارای نگه دارنده های خاصی باشند تا از بروز فونت های پوستی جلوگیری شود. در هر صورت ماندن لوازم آرایشی به مدت طولانی بر روی پوست و عدم پاکسازی پوست قبل از خواب نیز می تواند منجر به بروز حساسیت های پوستی در افراد شود.

3.تاریخ انقضای بالایی داشته باشد

تاریخ انقضای بالای محصول یکی از اساسی ترین و مهم ترین فاکتور هایی است که موقع خرید باید کنترل شود. شما نباید به هیچ وجه از لوازم آرایشی تاریخ گذشته استفاده کنید. لوازم آرایشی تاریخ گذشته باعث ایجاد التهاب پوستی و بروز انواع بیماری های پوستی می شوند.  اصولا باید ریمل خود را هر 6 ماه یکبارو رژلب و کرم پودر خود را هر سال تعویض کنید.

هنگام خرید کرم پودر خود شما باید تاریخ انقضای محصول را چک کنید و تصمیم بگیرید که محصول مناسب شما است یا خیر. علت این امر آن است که برخی افراد به طور مثال یک کرم پودر با حجم 50 ml را در یک ماه تمام می کنند و برخی افراد به دلیل استفاده کم از کرم پودر ممکن است 1 سال و یا بیشتر از یک کرم پودر استفاده کنند. بنابراین تاریخ انقضای پشت محصول را چک کنید و در نظر بگیرید که چه مدت تاریخ انقضا برای شما کافی است.

4.به سلامت شما آسیب نرساند

چطور ممکن است یک کرم پودر با تاریخ انقضای بالا سلامت پوست و سایر اعضای بدن ما را به خطر بیندازد؟ تاریخ انقضای محصول دلیل بر مورد تایید بودن آن نیست! علاوه تاریخ انقضای بالای محصولات لوازم آرایشی شما باید به موارد دیگری از جمله اورجینال و اصل بودن آن نیز دقت کنید! لوازم آرایشی فیک به مرور زمان چنان آسیب های جدی بر پوست و سلامت بدن شما وارد می کنند که به هیچ وجه قابل جبران نیستند.

برای اینکه مطمئن شوید کالایی که میخرید اورجینال است و سلامت شما را تهدید نمیکند باید به چند نکته مهم توجه کنید. برای تشخیص اصل بودن کالا سه راه پیش رو دارید.  1. همیشه از جایی خرید کنید که از اصل بودن کالا های آن مطمئن هستید. اکثر فروشگاه های اینترنتی به دلیل سختگیری ها کالاهای اورجینال عرضه میکنند. 2. اگر محصول ایرانی خریداری میکنید تقریبا می توان گفت خیالتان راحت خواهد بود چون کمتر پیش می آید که محصولا ایرانی فیک باشند. جهت اطمینان از اورجینال بودن محصول حتما دقت کنید که محصول دارای سیب سلامت و تاییدیه وزارت بهداشت باشد. 3. اگر محصولی که میخرید خارجی است توجه داشته باشید که دارای برچسب اصالت کالا باشد. علاوه بر این روش ها حتما قیافه و کیفیت محصول را با اورجینال آن مقایسه کنید تا از اصالت کالا مطمئن شوید.

5.ترکیبات آن با پوست شما سازگار باشد

توجه به ترکیبات داخل کرم پودر از اهمیت بالایی برخوردار است. بخصوص اگر پوست حساسی دارید! ترکیبات کرم پودر یک برند با برند دیگر و حتی دو مدل از یک برند باهم متفاوت می باشند. پس از شناخت نوع پوست که در ادامه به آن می پردازیم، شما باید دقت کنید چه ترکیباتی برای پوست شما مناسب و چه ترکیباتی نامناسب هستند.

کرم پودر ها انواع مختلفی دارند که اصلی ترین دسته بندی آن ها به شرح زیر است: کرم پودر بر پایه آب(water-based)، کرم پودر بر پایه روغن(oil-based)، کرم پودر ها بر پایه سیلیکون. به طور مثال شخصی که پوست چربی دارد نباید از کرم پودر بر پایه روغن استفاده کند. زمان خرید کرم پودر باید دقت کنید روی آن از چه هصظلاحاتی استفاده شده است. به طور مثال عبارت غیر کومدوژنیک نشان دهنده این است که محصولی که استفاده خواهید کرد از بروز آکنه و جوش های سرسیاه بر روی پوست جلوگیری کرده و منافذ پوست را مسدود نمیکند. کرم پودر و عبارت SPF نمایانگر وجود ضد آفتاب داخل کرم پودر می باشد.

راهنمای-خرید-کرم-پودر-بر-اساس-نوع-و-رنگ-پوست---آرمیدخت

انتخاب کرم پودر بر اساس نوع پوست

اولین قدم در انتخاب کرم پودر شناخت نوع پوست می باشد. همه افراد پوست یکسانی ندارند و به همین جهت کرم پودر ها در انواع مختلف و برای پوست های مختلف افراد تولید می شوند. انواع پوست را می توان به 4 دسته تقسیم بندی کرد. 1. پوست چرب 2. پوست خشک و حساس 3. پوست نرمال 4. پوست مختلط.  میتوان گفت افراد با پوست نرمال از خوشبخت ترین انسان های روی کره خاکی می باشند که البته اگر در مراقبت از پوست خود غفلت کنند، ممکن است پوستشان تغییر حالت داده و به انواع دیگر پوست تبدیل شود. در ادامه شما با انواع پوست و کرم پودر های مناسب هر پوست آشنا خواهید شد. اگر هنوز هم در شناخت نوع پوست خود مشکل داشتید حتما این مقاله از آرمیدخت را مطالعه کنید:

روتین روزانه مراقبت از پوست

کرم پودر مناسب پوست چرب و جوش دار:

پوست چرب یکی از ساده ترین پوست ها برای تشخیص نوع آن است. اگر پوست شما دارای آکنه، جوش های سرسیاه و یا چربی و میلیا است، پس شما پوست چربی دارید. پوست چرب معمولا در حالت معمولی و بدون استفاده از محصولات آرایشی و مرطوب کننده ها برق میزند و چربی ای که ترشح میکند بیشتر از حد نرمال است.

افراد با پوست چرب باید از کرم پودر های مایع یا جامد بر پایه آب water-based  استفاده کنند. هنگام خرید کرم پودر حتما دقت کنید که عبارت “oil free” روی محصول درج شده باشد. این نوع کرم پودر ها بافت سبکی دارند و به هیچ وجه احساس سنگینی بر روی پوست شما ایجا نمیکنند. هنگام تست کرم پودر دقت کنید که این نوع کرم پودر ها باید سریع جذب پوست شوند. افراد با پوست چرب بهتر است از کرم پودر هایی استفاده کنند که در آخر جلوه مات و غیر براق داشته باشد. پس دقت کنید که این عبارت ها نیز بر روی محصول درج شده باشد:”matte” و “for oily skin” و یا “for oily and acne prone skin”.

خرید کرم پودر پوست چرب و جوش دار از آرمیدخت

حتما بخوانید:

14 نکته طلایی مراقبت از پوست چرب که باید بدانید!

کرم پودر مناسب پوست خشک و حساس:

برای اینکه تشخیص دهید پوست شما خشک هست یا خیر، باید توجه کنید که پوست شما پس از شستشو با یک ماده شوینده و یا پس از حمام چه حالتی به خود میگیرد. اگر احساس کردید پوستتان نیاز به مرطوب کننده دارد و حس میکنید دارد کشیده میشود، پس پوست شما خشک است. پوست خشک معمولا حالت براقی ندارد و بیشتر جلوه مات دارد.

افراد با پوست خشک و حساس باید به سراغ کرم پودر هایی بروند که بر پایه روغن (oil-based) تولید شده اند. حتما دقت کنید که روی کرم پودر عبارت ” مناسب پوست خشک و حساس” و یا عبارت” for dry and sensitive skin” درج شده باشد. کرم پودر های مخصوص پوست خشک معمولا دارای ترکیباتی می باشند که برای مرطوب کردن و آبرسانی پوست شما اهمیا بسزایی دارند. همچنین وجود روغن هایی مانند روغن جوجوبا و روغن نارگیل در برطرف کردن خشکی پوست کمک کننده هستند. دقت کنید که این نوع کرم پودر ها کمی دیر جذب می شوند و باید کمی صبر و حوصله داشته باشید.

خرید کرم پودر پوست خشک و حساس از آرمیدخت

حتما بخوانید:

12 نکته طلایی مراقبت از پوست خشک!

کرم پودر مناسب پوست مختلط:

افرادی که پوست آن ها مختلط است قسمت هایی از پوست آن ها چرب و قسمت هایی از پوست آن ها خشک است. در این نوع پوست قسمت های پیشانی، چانه و بینی چرب هستند و سایر قسمت های صورت بخصوص گونه ها خشک می باشند. به این مدل از پوست مدل T  نیز گفته میشود. زیرا فقط قسمت های T صورت چرب می باشند.

افراد با پوست مختلط نیز همانند افراد با پوست چرب باید از کرم پودر های بدون روغن یا به اصطلاح oil free استفاده کنند. البته پوست بعضی از این افراد در تابستان چرب و در زمستان به خشک متمایل است. بنابرایت توصیه میشود این افراد کرم پودر خود را در زمستان تعویض کرده و از کرم پودر های دارای آبرسان و مرطوب کننده اسفتاده کنند تا پوستشان در فصل زمستان دچار خشکی نشود و آسیب نبیند. زمان خرید کرم پودر برای پوست مختلط دقت کنید که روی کرم پودر عبارت “for combined skin” درج شده باشد.

خرید کرم پودر پوست محتلط از آرمیدخت

کرم پودر مناسب پوست نرمال:

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، افراد با پوست نرمال از خوشبخت ترین افراد در دنیا می باشند. افراد با پوست نرمال به هیچ وجه از وجود دائمی جوش و آکنه بر روی پوست خود رنج نمیبرند. پوست آن ها خشک و یا چرب نیست. گاها بعضی افراد به عبارت های درج شده روی کرم پودر ها توجهی نمیکنند و به مرور زمان پوست آن ها به سمت مختلط شدن متمایل می شود. پس کسانی که پوست آن ها نرمال است حتما باید از کرم پودر مخصوص پوست نرمال یا “for normal skin” استفاده کنند.

خرید کرم پودر پوست نرمال از آرمیدخت

جمع بندی:

در این مقاله از آرمیدخت راهنمای خرید کرم پودر بر اساس رنگ و نوع پوست خود را مطالعه کردید. در این مقاله یادگرفتیم که برای انتخاب کرم پودر مناسب پوست خود ابتدا باید نوع پوست و رنگ پوست خود را بشناسیم. همچنین یادگرفتیم که باید چند مورد از جمله ماندگاری و دوام کرم پودر، پوشش بالای کرم پودر، جذب سریع و بافت سبک آن، تاریخ انقضا، برند و کیفیت و عدم ایجاد حساسیت پوستی هنگام خرید کرم پودر را در نظر بگیریم.

مقاله های محبوب آرمی مگ:

رنگ موی بدون آمونیاک چیست؟

شامپو ضد زردی ( شامپو بنفش ) چیست؟

تفاوت ژل شستشو و فوم شستشو در چیست؟

کراتینه مو و مراقبت های پس از آن

فرق پرایمر و کانسیلر در چیست؟🤔 (+کاربرد، مزایا و معایب)

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *