آرایشی

نحوه انتخاب خط چشم متناسب با فرم چشم

نحوه-انتخاب-خط-چشم-متناسب-با-فرم-چشم-آرمیدخت

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

کشیدن خط چشم یکی از سخت ترین مراحل انجام آرایش چشم است. با وجود این سختی تاثیر زیادی بر روی زیبایی چهره، تکمیل آرایش و زیبایی چشم ها دارد. خانم هایی که متناسب با فرم چشم هایشان خط چشم می کشند و نوع خط چشمشان را شناخته اند می توانند از این زیبایی که برای چشمانشان خلق می کنند لذت ببرند و یک آرایش حرفه ای را تجربه کنند.

خط چشم علاوه بر اینکه باعث زیبایی می شود برای افرادی با پلک های افتاده و چشم های ریز و پف دار در واقع نوعی گریم محسوب می شود. چون با خط چشم مناسب می توان فرم چشم را به حالت زیبایی تغییر داد و در آرایش چشم به زیبایی دو چندانی دست یافت.

پیش از کشیدن خط چشم، باید پرایمر، کرم پودر، کانسیلر و سایه چشم زده شده باشد و در صورت داشتن آرایش مجلسی مژه ها کاشته شود و در انتها خط چشم متناسب با فرم صورت کشیده شود. در هنگام کشیدن خط چشم بسیار دقت کنید، زیرا خط چشم باعث تغییر فرم چشم ها می شود و تاثیر زیادی در ظاهرتان دارد. در صورتی که خط چشم کشده شده با فرم چشم هماهنگ نباشد، باعث ایجاد نا هماهنگی و در هم ریختگی در آرایش می شود. در واقع خط چشم اصلاح کننده فرم چشم و برجسته کردن زیبایی صورت است.

آرمیدخت در این مقاله سعی دارد شما را با انواع چشم و همین طور بهترین خط چشم مناسب با آن آشنا کند. پس برای کشیدن زیباترین خط چشم متناسب با فرم چشم هایتان تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

انواع خط چشم متناسب با فرم چشم.

خط چشم مناسب چشم های ریز

خط چشم مناسب چشم های ریز-آرمیدخت

برای این افراد که دارای چشم های ریزی می باشند آرایش چشم بسیار مهم و کمی دشوار است. زیرا کمی بی دقتی در نوع آرایش این چشم ها باعث می شود چشم ریز تر دیده شود. این افراد باید خط چشم نازک را انتخاب کنند با تیره تر شدن بالای چشم، چشم هایشان کوچک تر دیده می شود. برای این افراد بهتر است که خط چشم قسمت گوشه خارجی چشم را خیلی ملایمو نازک بکشند، همچنین می توانند خط چشم را به زیر چشم هایشان نیز بکشند. اما بهتر است که برای لبه داخلی پلک پایین از مداد سفید استفاده کنند تا چشم هایشان درشتر جلوه کند. افراد دارای چشم ریز بهتر است تا رسم خط چشم را بصورت کامل  بر روی چشم شان در حالت عادی و روزانه انجام ندهند و خط چشم شان را به صورت نیمه از وسط پلک بالایی بکشند فقط در صورت گذاشتن پلک مصنوعی می توانند خط چشم کامل به دور چشم شان بکشند.

 

خط چشم مناسب چشم های بادامی

خط چشم مناسب چشم های بادامی-آرمیدخت1

بهترین نوع چشم در انجام آرایش در حرفه ی آرایشگری چشم بادامی است. پیش از اینکه بگوییم که چه نوع خط چشمی برای افراد با خط چشم بادامی مناسب است باید ابتدا با ویژگی های یک چشم بادامی آشنا شوید. برخلاف تصور که به چشم های افراد ساکنین شرق آسیا چشم بادامی گفته می شود در اصطلاح آرایشی چشم بادامی به افرادی با ویژگی های زیر گفته می شود:

– چشم بادامی ها در اصطلاح آرایشی دارای پلک بالای مشخص و خط تای مشخصی در پلک بالایی شان هستند برخلاف افراد ساکن شرق آسیا

– به گوشه داخلی چشم، همان قسمتی که به سمت بینی قرار دارد توجه کنید، در افراد دارای چشم بادامی انحنا وجود ندارد و به صورت زاویه تند دیده می شود این افراد دارای گوشه چشم سفید مثل افراد با چشم گرد نیستند.

– علاوه بر گوشه داخلی چشم باید به گوشه خارجی چشم نیز توجه کرد. زیرا در افراد دارای چشم بادامی گوشه خارجی چشم در امتداد چشم قرار دارد. در غیر این صورت اگر به سمت بالا باشد، چشم رو به بالا و اگر رو به پایین باشد، چشم رو به پایین گفته می شود که بادامی نخواهد بود.

بهترین خط چشم برای این نوع چشم خط چشمی است که کشیدگی این نوع از چشم ها را برجسته تر کند و چشم را کشیده رو به بالا نشان دهد. افراد دارای چشم بادامی ریز باید خط چشم نازک و چشم بادامی های درشت، خط چشمی که ضخیم تر که در انتها نیز دارای ضخامت بیشتر بکشند و امتداد گوشه خارجی چشم را نیز به شکل باله ی رو به بالا بکشند. بهترین فرم خط چشم برای این افراد خط چشم گربه ای است. برای زیباتر شدن آرایش چشم افراد با چشم بادامی می توانند از سایه های تیره در گوشه خارجی چشم بهره ببرند با این کار فرم چشمانشان بسیار زیباتر خواهد بود.

خرید خط چشم از آرمیدخت

خط چشم مناسب چشم های تک پلکی

خط جشم مناسب چشم های تک پلکی- آرمیدخت1

افرادی که دارای چشم از نوع تک پلکی هستند باید خط چشمی بروی چشمانشان بکشند که دارای گوشه خارجی کلفت تر و تیره تری باشد. از گوشه داخلی چشم شروع به کشیدن خط چشم کنید و در انتها ضخامت خط چشم را چندین برابر بیشتر کنید تا چشم هنگام باز شدن کاملا دیده شده و جلوه زیبایی به چشمانتان بدهد. نوع گربه ای با ضخامت بیشتر در گوشه خارجی چشم بهترین نوع خط چشم برای این نوع از چشم هاست. این نوع از چشم ها همان چشم بادامی های ساکن شرق آسیا هستند که به تک پلکی در آرایشگری مصطلح می باشند.

خط چشم مناسب چشم های با فاصله زیاد و دور از هم

خط چشم مناسب چشم های با فاصله-آرمیدخت

برای تشخیص اینکه فاصله ی چشمانتان دور از هم است یا نزدیک به هم باید بین دو چشمتان را در نظر بگیرید اگر در بین دو چشمتان یک چشم جا گرفت، فاصله چشمانتان نرمال است اگر بیشتر از یک چشم فاصله بود در آن صورت می گوییم چشمانتان دور از هم است و اگر فاصله کمتر از یک چشم باشد می گوییم که چشمانتان نزدیک به هم است. برای چشم های با فاصله زیاد و دور از هم باید سعی شود تا گوشه داخلی چشم تیره تر به نظر برسد تا فاصله بین چشم ها پوشیده شود. این افراد باید خط چشمی بکشند که گوشه داخلی چشم ضخیم تر و هر چه به سمت گوشه خارجی می روند از ضخامت خط چشم کاسته شود. همین طور دنباله گوشه خارجی را نکشند و اگر کشیدند خیلی کوتاه و حالت عمودی داشته باشد. برای تیره تر کردن گوشه داخلی چشم می توانید از سایه هایی با رنگ تیره بهره بگیرید.

حتما بخوانید:

16 اشتباه رایج در ریمل زدن!😰

خط چشم مناسب چشم های با فاصله کم و نزدیک به هم

خط چشم مناسب چشم های نزدیک به هم-آرمیدخت 1

اگر چشمانی نزدیک به هم دارید باید بیشتر روی گوشه خارجی چشم متمرکز شوید به طوری که خط چشم را از ناحیه نیمه یا یک سوم چشم به سمت گوشه خارجی چشم بکشید. دقت کنید که خط چشم شما نه زیاد نازک باشد و نه زیاد ضخیم چون باعث می شود چشمانتان کوچک تر به نظر برسد.

خط چشم مناسب چشم های گرد

عده ای از افراد دارای چشم های گردی هستند. برای زیبایی چشم های گرد بهتر است خط چشمی کشیده شود که چشم این افراد کمی کشیده تر جلوه کند. برای این کار لازم است تا خط چشم را از گوشه داخلی چشم کشیده و هر چه به انتها حرکت می کنند خط را کمی کلفت کرده و تا قسمت لبه خارجی چشم ادامه دهند و در اصطلاح رایج بین خانم ها، به صورت خط چشم بال دار در بیاورند. اگر این افراد دارای چشم های دور از هم نیز باشند، در آن صورت می توانند با کشدن خط گوشه داخلی چشم نیز به سمت بیرون از چشم، چشم هایشان را کشیده تر کنند. حتی در صورت تمایل و در آرایش های مجلسی زیر چشم هایشان نیز خط چشم بکشند. کشیدن خط چشم با رعایت موارد بالا برای چشم های گرد بسیار مناسب و حرفه ای بوده و باعث زیبایی چشمانشان می شود.

خط چشم مناسب چشم های درشت

این افراد در کشیدن انواع خط چشم دست شان باز است. هم می توانند خط چشم نیمه بکشند، هم کامل، هم نازک بکشند و هم کلفت. زیباترین فرم خط چشم در این افراد به طور کامل است. که از گوشه داخلی چشم شروع شده و به نیمه یا به اصطلاح خط پلک که رسید کلفت تر شود و در گوشه خارجی چشم به سمت بالا ادامه یابد و خط چشم پایین نیز به طور کامل کشیده شود. البته توجه داشته باشید که باله بالایی چشم در افراد چشم درشت باید کوتاه تر باشد. این افراد می توانند از نیمه پلک پایین به سمت بیرون داخل لبه چشمشان را با مداد مشکی تیره تر کنند.

خط چشم مناسب چشم های پف دار

کشیدن خط چشم برای این افراد بسیار سخت است. زیرا خیلی کم پیش می آید که خط چشم با اطراف چشم هایشان برخورد نکرده و اطراف چشمشان را کثیف نکند. این افراد بهتر است تا از سایه مشکی با استفاده از براش مناسب استفاده کنند. قسمت داخلی پلک بالا را از قسمت ریشه پلک ها تا گوشه خارجی چشم را سیاه کنند ولی اگر از خط چشم مایع استفاده می کنند باید تا حد امکان نزدیک ریشه پلک شان خط را بکشند و در گوشه خارجی کمی آن را کلفت تر کنند و از کشیدن دنباله اجتناب کنند و در صورت کشیدن دنباله از دنباله کوتاه و نه به سمت بالا استفاده کنند.

خط چشم مناسب چشم های گود

افرادی که دارای چشم گود هستند با یک هاله تیره در دور چشمشان مواجهند. این افراد باید خط چشمی بکشند تا چشمشان را برجسته تر نشان دهد. این عزیزان بهتر است خط چشم نازکی را از گوشه داخلی چشم به سمت بیرون بکشند که در گوشه خارجی چشم دارای کمی ضخامت نسبت به گوشه داخلی باشد.

خط چشم مناسب چشم های از حدقه بیرون زده

اگر چشمان به اصطلاح از حدقه بیرون زده ای دارید توصیه میشود که پشت پلک بالایی تان را خط چشم پهن  بکشید و از سایه تیره نیز برای تیره تر کردن پشت چشمتان استفاده کنید. زیرا این تیرگی باعث می شود تا چشم گود تر و داخل تر دیده شود .

خط چشم مناسب چشم های رو به پایین

گوشه خارجی این نوع از چشم ها رو به پایین است. برای اینکه چشم این افراد به سمت بالا کشیده شود بهتر است از خط چشم های مایع استفاده شود و گوشه خارجی چشم کمی کلفت تر و به سمت بالا با زاویه 45 درجه کشیده شود. کشیدگی خط چشم در گوشه خارجی این نوع از چشم ها بهتر است بلندتر، کلفت تر و به سمت بالا باشد.

حتما بخوانید:

انواع لنز چشم، کاربرد و نحوه استفاده از آن

خط چشم مناسب چشم های افتاده

چشم ها به دلیل چروک اطراف چشم که دلایلی نظیر افزایش سن دارد، دچار افتادگی می شوند. برای برطرف کردن افتادگی چشم با آرایش و کشیدن خط چشم باید دقت کنید که خط چشم این افراد باید ضخیم تر باشد. طوری خط چشم رسم شود تا چشم حالت رو به بالا پیدا کند. برای این کار خط چشم پلک بالا و پایین را با کشیدن به سمت بالا چشم ها را کمی درشت تر و شاداب تر نشان می دهیم.

خط چشم مناسب چشم های رو به بالا

در این نوع از چشم ها که گوشه چشم کمی به سمت بالا متمایل است بهتر است از خط چشم های مدادی استفاده شود تا بعد از کشیدن خط چشم بتوان خط چشم گوشه ی انتهای خارجی چشم را کمی محو کرد. برای این مدل چشم ها بهتر است از سایه های روشن در گوشه پلک های خارجی استفاده کرد. همین طور اگر دارای این مدل چشم هستید سعی نکنید که با کشیدن خط چشم رو به پایین فرم چشمتان را تغییر دهید. بلکه سعی کنید از فرم خود چشم در کشیدن خط چشم کمک بگیرید و از آن تبعیت کنید.

سخن آخر

ما در این مقاله با انواع چشم ها آشنا شدیم و خط چشم مناسب هر یک از آنها را نیز شرح دادیم. نیز دانستیم که خط چشم وسیله آرایشی است که می تواند با اصلاح فرم چشم زیبایی صد چندانی به چشمان شما هدیه کند. با وجود انواع مختلف خط چشم در بازار امروزه دیگر کشیدن خط چشم چندان مشکل نیست. ولی در کنار خط چشم، سایه چشم نیز در تغییر فرم چشم نقش مهمی دارد و سایه و خط چشم در کنار هم می توانند فرم زیبایی به چشمانتان بدهند. با توجه به توضیحات داده شده و تجربیات شخصی تان در نوع آرایش چشمانتان برای ما بنویسید شما از چه نوع خط چشمی متناسب با فرم چشمانتان استفاده می کنید؟

مطالب پربازدید سایت:

10 ترفند فوق العاده برای آرایش چشم جذاب

معرفی انواع برس ریمل و کارایی آن ها

انواع خط چشم+راهنمای انتخاب بهترین خط چشم

شامپو ضد زردی ( شامپو بنفش ) چیست؟

فرق پرایمر و کانسیلر در چیست؟🤔 (+کاربرد، مزایا و معایب)

تفاوت ماسک مو و سرم مو🤔

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *