آرایشی

16 اشتباه رایج در ریمل زدن!😰

16 اشتباه رایج در ریمل زذن که نباید سمتشان بروید. -آرمیدخت

مقدمه:

ریمل زدن یکی از اصلی ترین و اساسی ترین مراحل در آرایش صورت است. یکی از راه های زیبایی چهره آرایش خوب و تمیز چشم هاست که برای آرایش چشم باید مژه ها را نیز در نظر گرفت. با روش صحیح ریمل زدن می توانید چشمان زیبا و گیرایی داشته باشید. ریمل زدن باعث درشت تر و خوش فرم تر شدن چشم می شود. پس برای استفاده از ریمل باید از چند اشتباه اساسی دوری کنید، تا آرایش چشم خوب و زیبایی داشته باشید و به نتیجه دلخواهتان برسید.

بعضی از ما هنگام ریمل زدن از روش هایی استفاده میکنیم که در حالت عادی به نظرمان درست می آید و نمی دانیم که این ها اشتباهاتی هستند که در بین ما رایج شده اند. بنابراین باعث ایجاد نتایج نامطلوبی در نتیجه کار می شوند. با توجه به اینکه امروزه ریمل جزء لوازم آرایشی اصلی ای است که در کیف آرایشی تمام خانم ها دیده می شود، در این مقاله سعی داریم شما را با اشتباهات رایج که در هنگام ریمل زدن با آن مواجه هستید آشنا کنیم.

تیم تولید محتوای آرمیدخت همواره سعی بر ارائه جدید ترین و بروز ترین مطالب برای شما را دارد. پس با ادامه مقاله با ما همراه باشید.

از کدام اشتباهات هنگام ریمل زدن باید بپرهیزیم؟

 1- خرید ریمل نامناسب با توجه به نوع پلک و برس ریمل!🤨

 اولین اشتباه که اصلی ترین اشتباه نیز است، خرید ریمل نامناسب است. پیش می آید که به دلیل عدم آشنایی کافی در انتخاب نوع ریمل ممکن است افرادی با پلک کوتاه ریمل حجم دهنده، و افرادی با پلک کم حجم ریملی با نوع برس بلند کننده بخرند. که این کار باعث می شود نتیجه معکوس از ریمل زدن و ریمل خریداری شده بگیرند. برای خرید درست و مناسب یک ریمل خوب باید ابتدا با انواع برس ریمل آشنا باشید. زیرا این برس ریمل است که نوع ریمل را مشخص می کند. این که بلند کننده، حجم دهنده و یا حالت دهنده باشد. به طور کلی ریمل های سر ژله ای بلند کننده خوبی هستند ولی ریمل های درشت و مویی بیشتر حجم دهنده می باشند. برای آشنایی بیشتر با انواع برس ریمل که نقش  مهمی در پخش مواد روی پلک ها دارند، به مقاله انواع برس ریمل مراجعه کنید. با مطالعه این مقاله در انتخاب نوع ریمل تان بهتر می توانید تصمیم بگیرید.

2- پشت سر هم ریمل نزنید!🥶

عده ای به اشتباه فکر می کنند که برای داشتن پلک های پر پشت و حجیم باید چندین بار پشت سرهم ریمل بزنند، که این یکی از اشتباهات بسیار رایج در میان خانم هاست. برای داشتن پلک های حجیم و پرپشت نباید پشت سر هم ریمل را بر روی پلک ها بزنید. گاهی با یک بار انجام این کار به نتیجه مناسبی می رسید. ولی در صورت نگرفتن نتیجه دلخواه می توانید تا 2 یا نهایتا 3 بار این کار را تکرار کنید. دقت کنید اول یک بار ریمل بزنید و مدتی صبر کنید تا کمی خشک شود. سپس برای زدن نوبت بعدی اقدام کنید. اگر پشت سر هم ریمل بزنید باعث چسبیدن پلک ها به هم میشوید و جلوه خوبی به چشمانتان نمیدهید. پس توجه داشته باشید که با 2 یا نهایتا 3 لایه ریمل زدن می توانید به فرم دلخواه مژه هایتان برسید.

3- کشیدن ریمل در جهت نادرست و اشتباه!🙄

برخی از خانم ها به طور اشتباه ریمل را از قسمت خارجی چشم یعنی پشت چشم به سمت بیرون می کشند که این کار اشتباه است. بهترین روش برای ریمل زدن از ریشه به سمت خارج است که باعث خوش حالت شدن پلک ها نیز می شود. برعکسِ این حالت باعث می شود تا پلک به صورت افتاده به نظر برسد و چشم حالت خسته به خود بگیرد. نحوه درست زدن ریمل این است که در جهت رویش پلک ها باشد.

اشتباهات رایج در زدن ریمل-آرمیدخت

4- ریمل زدن به صورت افقی!👀

هنگام زدن ریمل عده ای فقط ریمل را به صورت افقی بر روی پلک هایشان می کشند که البته این روش، روش غلطی نیست ولی بهتر است ریمل را به صورت عمودی بر روی پلک ها کشیده و با لرزاندن دست به چپ و راست برس ریمل را به سمت بالا بکشیم. این روش ریمل زدن باعث می شود که مژه های ریز هم آغشته به مواد ریمل شود و پلک های یک دست و پر پشتی را داشته باشید. زدن ریمل به صورت افقی و عمودی برای شما مژه هایی پرپشت و بلند به ارمغان خواهد آورد. این به دلیل رساندن مایع ریمل به تمام سطوح پلک هاست.

5- ریمل زدن از گوشه خارجی چشم!😵

در هنگام ریمل زدن باید دقت کنید تا ریمل را از گوشه خارجی چشم نزنید زیرا این کار باعث می شود تا گوشه چشم سنگین شده و حالت شکننده و نا مناسبی به خود بگیرد و همین طور مایع ریمل به طور منظم روی پلک پخش نشود. علت دیگری که نباید ریمل را از گوشه خارجی چشم زد این است که ممکن است به دلیل زدن ریمل از جای نامناسب، ریمل به اطراف چشم پخش شود که ظاهری کثیف و آرایش نامرتبی را برای شما به ظاهر شما خواهد بخشید.

بخوانید:

انواع لنز چشم، کاربرد و نحوه استفاده از آن

6- خشک شدن ریمل بعد از زدن آن!👇

بعضی از افراد در هنگام آرایش کردن به مرحله خشک شدن ریمل توجهی نمی کنند و بعد از زدن ریمل به کار آرایشی شان ادامه می دهند که این کار اشتباه است. بعد از زدن ریمل باید چند ثانیه به پایین نگاه کنید تا پلک هایتان بطور کامل خشک شود. در غیر اینصورت ریمل به اطراف چشم پخش می شود و آرایش کثیفی خواهید داشت. این عمل برای افرادی که پلک های بلندی دارند و یا چشم آن ها پف دار است کاملا امری ضروری است.

در صورت کثیف شدن دور چشم بهتر است از گوش پاک کن که به مواد آرایش پاک کن آغشته کرده اید استفاده کنید. زیرا با گوش پاک کن می توانید بدون پخش کردن سیاهی به دور چشم راحت محل کثیف شده را پاک کنید.

7- بهم ریختگی و پخش شدن ریمل!🤦‍♀️

بهم ریختگی و ریختن ریمل بعد از مدتی به علت عرق کردن امری طبیعی است. داشتن آرایش چشم بدون بهم ریختگی برای مدت طولانی برای مهمانی های طولانی مدت، بسیار مهم و حائز اهمیت است. برای داشتن ریمل بدون ریختگی بهتر است قبل از زدن ریمل از کانسیلر یا پرایمر مخصوص پلک استفاده کنید.

8- استفاده از یک نوع ریمل!😨

با وجود این که امروزه در بازار ریمل هایی وجود دارد که هم حجم دهنده و هم بلند کننده هستند، بهتر است افراد برای داشتن پلک های خوش فرم، مخصوصا افرادی که پلک هایی کم حجم و کوتاه دارند از دو نوع ریمل حجم دهنده و بلند کننده به صورت جداگانه استفاده شود، تا نتیجه بهتری از ریمل زدن بگیرند. پس موقع خرید ریمل حتما این مورد را در نظر بگیرید و توجه ویژه ای به آن قائل شوید. برای این کار بهتر است ابتدا یکی از ریمل ها را بزنید و بعد از خشک شدن از ریمل دیگری استفاده کنید.

9- نادیده گرفتن مژه های پایین

بعضی از خانم ها به دلیل ریز بودن و به چشم نیامدن مژه های پایین به آن ها ریمل نمی زنند که این اشتباه است.ریمل زدن به مژه های پایین چشم های شما را بازتر و شاداب تر نشان می دهد پس هیچ وقت از زدن ریمل به مژه های پایین چشم غافل نشوید.

10- استفاده روزانه از ریمل ضد آب

اشتباهات رایج هنگام ریمل زدن-آرمیدخت

استفاده از ریمل ضد آب به دلیل این که به سختی پاک می شود و بر روی چشم به مدت طولانی باقی می ماند و به دلیل داشتن مواد شیمیایی داخل آن بعد از چند بار استفاده چشم و پوست زیر پلک ها را دچار حساسیت می کند. برای جلوگیری از این عوارض چشمی بهتر است از ریمل ضد آب فقط در مواقع ضروری استفاده شود و برای مصرف روزانه از ریمل های دیگری استفاده شود.

11- آغشته کردن مداوم برس ریمل به مواد داخل ظرف ریمل

در هنگام ریمل زدن عده ای فکر می کنند که با داخل و خارج کردن برس ریمل به داخل ظرف مقدار بیشتری مایع خارج می شود که این اشتباه است با هر بار داخل و خارج کردن برس ریمل اندازه مشخصی از مواد به برس می چسبد و از آن خارج می شود. با این کار تنها باعث می شوید تا هوای بیشتری وارد ظرف ریمل شده و ریمل تان سریعتر فاسد و یا خشک شود.

برای داخل و خارج کردن برس ریمل به داخل ظرفش بهتر است به حالت چرخشی این کار را انجام دهید زیرا اگر به صورت مستقیم و به اصطلاح پمپاژی به طور مکرر داخل و خارج کنید هوای بیشتری وارد ظرف ریمل می کنید واین کار باعث خراب و خشک شدن سریع تر ریمل می شود.

12- عدم استفاده از برس و شانه مژه ها

بعضی از افراد فکر می کنند که بعد از زدن ریمل و چسبیدن پلک ها به هم , پلک هایشان پر پشت تر دیده می شود بسیار در اشتباه اند. بعد از زدن ریمل به دلیل چسبیدن تار های پلک به هم و این که این جزو اشتباهات ریمل زدن است بهتر است از شانه مخصوص مژه استفاده کنید. با این کار مژه های آراسته تر و زیبایی خواهید داشت.

13- زدن فر مژه بعد از ریمل زدن

عده ای از افراد زمان صحیح و درست استفاده از فر مژه را نمی دانند و اقدام به گذاشتن فر مژه بعد از ریمل زدن می کنند. این کار اصلا درست نیست زیرا بعد از زدن ریمل و خشک شدن آن گذاشتن فر مژه باعث شکسته شدن پلک ها و چسبیدن شان به هم می شود که جلوه خوبی در آرایش چشم ندارد. همین طور این کار با گذر زمان به دلیل کشیده شدن پلک ها باعث ریزش شان نیز می شود.همیشه دقت داشته باشید که فر مژه را قبل از ریمل زدن استفاده کنید.

14- استفاده از ریمل تاریخ گذشته

معمولا تمام وسایل آرایشی و بهداشتی دارای تاریخ تولید و انقضا است. عده ای از افراد به دلیل اینکه ریمل جزو وسایلی است که روزانه مصرف شده و زود تمام می شود به این نکته توجه نمی کنند. این کار بسیار اشتباه است و برای سلامتی بسیار خطرناک, از آنجایی که چشم انسان بسیار حساس است پس هنگام خرید ریمل حتما به تاریخ تولید و انقضای محصول توجه  ویژه ای داشته باشید و همیشه ریمل های پرس دار و دست نخورده خریداری کنید زیرا ریمل را بعد از باز شدن درش فقط می توانید نهایتا تا 6 ماه استفاده کنید در غیر اینصورت باعث عوارضی در پلک و پوست زیر پلک هایتان می شود.

عوارض ناشی از استفاده ی ریمل تاریخ گذشته به شرح زیر است:

– عفونت و التهاب چشم

– خشک شدن پوست زیر پلک ها و پوسته پوسته شدن

– سست شدن مژه ها

– ریزش مژه ها و کم شدن ضخامت شان

15- پاک کردن نادرست ریمل از روی چشم

عده ای از افراد برای پاک کردن ریمل از روی چشمانشان از آب و مواد شوینده مثل صابون استفاده می کنند که این کار باعث خشکی پوست شان می شود و یا با انگشتان شان شروع به کندن ریمل از روی چشم می کنند که این کار نیز باعث سست شدن مژه شده و ریزش مژه ها را به همراه دارد. برای پاک کردن ریمل از روی چشم بهتر است از آرایش پاک کن های مخصوص چشم استفاده شود تا هم آرایش به راحتی پاک شود و هم به پلک ها آسیبی نرسد. برای استفاده از این مواد بهتر است تا پد آرایشی را به این مواد آغشته کنید و برای چند ثانیه بر روی چم بسته خود قرار دهید و کمی فشار دهید تا ریمل ها کاملا با ماده پاک کننده آغشته شوند و به راحتی از روی چشمان شما پاک می شوند.

16- رعایت نکردن ترتیب در ریمل زدن

در هنگام ریمل زدن اکثر خانم ها ریمل زدن را از پلک بالا شروع می کنند. روش صحیح این است که ابتدا پلک های پایین را ریمل بزنید و بعد از خشک شدن به سراغ پلک بالا بروید. این کار از سیاه شدن و کثیفی دور چشم جلوگیری می کند.

سخن آخر🌺

در این مقاله با انواع اشتباهات رایج هنگام ریمل زدن آشنا شدید. حال برای ما بنویسید که شما هنگام ریمل زدن چند مورد از موارد ذکر شده را رعایت میکنید؟ چند مورد از موارد ذکر شده در مقاله را بنمی دانستید؟ تجربیاتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

بخوانید:

نحوه انتخاب خط چشم متناسب با فرم چشم

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

2 دیدگاه در “16 اشتباه رایج در ریمل زدن!😰

  1. پارمیس گفت:

    من عادت دارم ریمل رو چند لایه بزنم روی هم. نمیدونستم عادت بدیه. دیگه بعد این مقاله حتما رعایت میکنم. ممنون از آرمیدخت😘😘😘

    1. آرمیدخت گفت:

      ممنون از توجه شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *